Aktualizácia 8.3.2022: 

Rockstar už k prichádzajúcej novej verzii GTA V zverejnil všetky dôležité informácie, stále však nepoznáme kľúčový detail – akú čiastku za next-gen verziu hry hráči vlastne zaplatia. Techradar teraz informuje, že staronové GTA V podľa očakávaní nepríde zadarmo. Práve naopak, cenovka nepríjemne prekvapí.

Podľa informácií z austrálskeho Xbox Store Rockstar bude za next-gen verziu GTA V pýtať 40 eur. Cena má platiť ako pre PS5, tak aj pre konzoly Xbox Series X/S. V prípade GTA Online má byť cena nastavená na 20 €.

Pozitívnou správou je, že prvé tri mesiace po vydaní hry (približne do 15. júna) bude nová verzia hry pre majiteľov nových Xbox konzol dostupná v atraktívnej 50 %, v prípade PS5 verzie hry sa dokonca hovorí o dočasnej 75 % zľave. V takom prípade by prechod na next-gen GTA V hráčov na Xboxe vyšiel 20 € a majiteľov PS5 približne 10 €.

Rockstar sa zatiaľ k cenovke prichádzajúcej hry nevyjadril. Potvrdené však bolo, že pre majiteľov PS5 bude GTA Online prvé tri mesiace dostupné zadarmo.

Rockstar Games

Pôvodný článok

Už je tomu takmer 9 rokov, čo spoločnosť Rockstar Games priniesla Grand Theft Auto V. Popularita hry ani s odstupom času neutícha a predaj oficiálne pokorili hranicu 160 miliónov predaných kusov. Zatiaľ čo mnohí netrpezlivo očakávajú šiesty diel, tvorcovia nám o necelé dva týždne opäť naservírujú vylepšenú verziu GTA V pre Playstation 5 a Xbox Series X/S. Aké zásadné vylepšenia a novinky môžeš čakať?

Výrazne vyšší technický výkon nových konzol zabezpečí plynulejší chod samotnej hry, kde budeš mať na výber hneď z troch rozličných grafických módov. Fidelity zaručí najvyššie grafické detaily vrátane ray-tracingu pri 30 fps, v plnohodnotnom 4K rozlíšení na Playstation 5 a Xbox Series X a v upscalnutom 4K rozlíšení pre Xbox Series S.

Performance výkonnostný režim zdvojnásobí snímkovanie na všetkých konzolách na úkor grafických detailov a ray-trancingu a ponúkne variabilné 4K rozlíšenie na Playstation 5 a Xbox Series X. Rozlíšenie pre menej výkonnú konzolu Xbox Series S bude v tomto prípade len 1080p. Hybridom týchto dvoch režimov bude Performance RT, ktorý ponúkne ako funkciu ray-tracingu, tak aj 60 fps vo variabilnom 4K rozlíšení.

Nové verzie prinesú aj radu technických vylepšení vrátane rýchlejšieho načítavania, zvýšenej hustoty obyvateľstva, premávky a vegetácie, vylepšených odrazov vody, kvalitnejších tieňov a iných prvkov.

Nebude chýbať ani kvalitnejší anti-aliasing, motion blur, detailne spracované výbuchy či oheň. Ovládač Dualsense pre Playstation 5 bude samozrejme disponovať funkciami haptickej odozvy a adaptívnych triggerov. Rockstar Games dokonca vylepšili aj zvuky, kde nechýba podpora pozičného Tempest 3D audia.

Rockstar Games

Neoddeliteľnou súčasťou hry je aj GTA Online, ktorý od svojho vydania dostal desiatky rozšírení a aktualizácií. Vylepšení sa dočká aj online porcia hry, kde Rockstar Games predstavil radu noviniek.

Čítal si už? 
Toto je všetko, čo vieme o GTA 6. Kedy hru čakať a prečo sa informácie zhodujú na jednej veci?

Najvýraznejšou z nich je takzvaný Career Builder, ktorý ponúkne novým hráčom 4 milióny GTA dolárov a zrýchlený prístup k rozličným kariérnym prvkom v dynamickom online svete GTA V. Zmien sa dočkal aj nový tutoriál a menu, kde si konečne budeš môcť zrýchlene vybrať požadovanú aktivitu.

Rockstar Games

GTA Online sa bude po novom predávať aj samostatne bez príbehového módu, čo istotne priláka ďalšie milióny nových hráčov. Predplatitelia služby Playstation Plus si dokonca budú môcť po tri mesiace od vydania stiahnuť online zložku hry pre Playstation 5 úplne zadarmo.

Pozitívnou správou je aj možnosť prenesenia uložených pozícií z príbehového a online módu na nové konzoly. Ten bude fungovať cez Rockstar Games Social Club, kde už teraz si môžeš nahrať uložené pozície priamo z herného menu. V prípade potreby je možné svoj postup si preniesť aj naprieč konzolami Playstation a Xbox.

Rockstar Games

Predobjednávky pre GTA V a GTA Online sa otvoria už 8.marca a s najväčšou pravdepodobnosťou nemožno očakávať bezplatné upgrady pre súčasných majiteľov hry na Playstation 4 alebo Xbox One. Grand Theft Auto V bude dostupný na Playstation Store a Microsoft Store už 15.marca

Ak preferuješ fyzické kópie hier, počkať si budeš musieť o mesiac dlhšie, kde je predbežné vydanie krabicovej verzie naplánované na apríl.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP