Napredovanie v hernom svete nepoľavuje a veľká časť hier je už teraz na nerozoznanie od reality. Vývojári však mieria ešte ďalej a komplexnosťou svojich svetov i pokročilým vizuálom až s absurdnou detailnosťou svoje tituly neustále zdokonaľujú.

Vďačíme za to najmä vývoju nových herných enginov, ako je napríklad nový Unreal Engine 5, ktorý si vďaka svojím možnostiam bleskurýchlo získal náklonnosť mnohých tvorcov. Čím nás očaria nové hry a ktoré z nich budú patriť k absolútnej grafickej špičke?

STALKER: Heart of Chornobyl

Steam

Nástupca kultového Stalkera je aktuálne pozastavený z dôvodu ruskej invázie na Ukrajinu, no to, čo sme doteraz videli nielen po grafickej stránke vyráža dych. Titul ponúkne ponurú, priam až mrazivú atmosféru prostredia z okolia černobyľskej jadrovej elektrárne, ktoré je plné mutantov a lovcov artefaktov.

Detailné modely zbraní, prostredie zdevastované jadrovou katastrofou a všadeprítomné anomálie ťa svojím vizuálom vtiahnu priamo do hry. Nasvietenie krajiny pri východe slnka je takmer dokonalé a pri rozhovoroch so spoločníkmi pri pohári vodky odhaľuje šikovnosť autorov pri modelovaní postáv.

V ukážke hrateľnosti môžeme dokonca vidieť pravdepodobne najlepšie spracovanie vlasov, aké nám ktorákoľvek doteraz vydaná hra ponúkla. Stalker 2 ponúkne aj ray-tracing, vďaka ktorému budú odlesky vyzerať ako z filmu a poskytnú level tieňovania, ktorý zodpovedá atmosférickej hororovej strieľačke.

Unreal Engine 5, na ktorom hra beží, ponúkne aj dynamické počasie a zmenu dňa a noci, ktoré častokrát prinesú potrebný „wow efekt“ a oživia tak prechádzky krajinou. Hráči sa môžu tešiť aj na staré známe anomálie, ktoré svojimi bleskovými, či krvavými efektami taktiež vyťažia z moderných technológií maximum.

Dátum vydania je zatiaľ stanovený na 8. december tohto roku, avšak všetko sa pravdepodobne zmení, práve kvôli prebiehajúcej ruskej vojnovej invázii a možnému sťahovaniu vývojárskeho tímu do Českej republiky. Ohlásené sú zatiaľ iba platformy Xbox Series S / X a PC, ale podľa uniknutých dokumentov by sa mala hra po troch mesiacoch dostať aj na PlayStation 5.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP