Spoločnosť Konami tento rok ohlásila viacero zmien vo svojej populárnej hre Pro Evolution Soccer, známej aj ako PES.

Najprv zahodila do koša pôvodný titul a nahradila ho označením eFootball, aby následne informovala, že hra bude dostupná ako free-to-play, ktorú bude možné hrať formou cross-play naprieč všetkými platformami, vrátane mobilných zariadení.

Práve posledné “vylepšenie“ preportovania mobilnej hry na PC a konzoly sa ukazuje ako obrovský problém, ktorý v týchto dňoch spustil na sociálnych sieťach lavínu negatívnych a vtipných reakcií.

Novinka eFootball 2022, ktorá sa ešte len včera oficiálne predstavila fanúšikom, sa podľa portálu Steam250 ihneď zaradila medzi  najhoršie hry vôbec. Medzi jej najväčšie nedostatky patrí predovšetkým ťažkopádna hrateľnosť a slabá umelá inteligencia hráčov.

Vrchol je však grafika, ktorá občas robí z hráčov nevydarené zombie postavičky a internet tak ihneď zaplavili vtipné obrázky modelov tvárí.

YouTube (screenshot)

Aj keď viacerí fanúšikovia tento rok očakávali pokles kvality, čo potvrdzoval v nedávnej beta verzii už aj arkádový štýl, nezvyčajný pre túto značku, fiasko takýchto rozmerov však čakal asi málokto.

Jeden z najväčších rozdielov je okamžite citeľný aj v osobných súbojoch a prítomnosť početných bugov, keď sa sem-tam hráčom vykrútia ruky a ramená do takej miery, že by najbližšie mesiace strávili pripútaní na nemocničné lôžko.

Hral si už skvelú hernú novinku Deathloop?
Takúto hru si ešte nehral – Zrecenzovali sme titul, ktorý je z čista jasna kandidátom na TOP novinku 2021

Viacerí kriticky naladení fanúšikovia japonskej spoločnosti odkazujú, aby namiesto skupovania a kradnutia licencií tímov konkurenčnej FIFE viac investovali do toho, čo robilo túto sériu tak výnimočnou a to je kvalitná simulácia herného futbalu.

V súčasnosti je eFootball 2022 dostupný zdarma, ale k dispozícii je len minimum obsahu, ďalší pribudne postupne v priebehu jesene a zimy. Niektoré herné režimy si ale hráči budú musieť kúpiť formou DLC. Konami totiž chce, aby si hráči mohli sami vyskladať zážitok na mieru a zaplatili len za to, čo od hry chcú. Otázkou ostáva, či sa dá súčasné fiasko považovať za skvelý zážitok.

Galériu ďalších fail obrázkov z hry si môžeš pozrieť tu:

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú