V oblasti obchodovania s kryptomenami počujeme v súčasnosti o slovenských firmách len málokedy, pričom vo väčšine prípadoch sa jedná o spoločnosti, ktoré sa ním priamo zaoberajú.

Startup IOI Corporation, ktorý vedie Slovák Rastislav Bakala, však v tomto smere spojil svety obchodovania a gamingu. Jeho projekt Trade Race Manager má v súčasnosti približne 50 000 používateľov a aktívne sa rozrastá, za čo vďačí najmä svojmu konceptu „kryptomenových pretekov“.

NFT autíčka, ktoré tankujú kryptomeny

Platforma ponúka hráčom, resp. obchodníkom, menežovať svoje vlastné NFT autíčko, prípadne jeho bezplatnú verziu, a „natankovať“ doň tri kryptomeny podľa vlastného výberu.

Autíčko sa následne zúčastňuje preteku, kde výkon kryptomien, teda pohyb ich ceny hore alebo dolu určuje jeho pozíciu medzi ostatnými pretekármi.

Pretekár, ktorého „palivo“, teda natankované kryptomeny, sa počas preteku najviac zhodnotia, vyhrá závod a určitú čiastku v IOI Tokenoch, čo je vlastná kryptomena spoločnosti, ktorá je obchodovateľná na centralizovaných burzách a zmenárňach KuCoin, PancakeSwap či Gate.io.


Trade Race Manager funguje v aktuálnej verzii 6 mesiacov, pričom platforme predchádzala verzia IOI Game, ktorá fungovala 12 mesiacov.

„Pretekaním“ sa vieš dostať až k Tesle Model S

Bakala, ktorý projekt založil, vstúpil do sveta kryptomien ešte v roku 2016, no čakalo ho niekoľko neúspechov, až dokým neprišiel s myšlienkou zjednodušiť obchodovanie s kryptomenami tzv. „gejmifikovaním“ tradingu a ponúknuť hráčom možnosť zarobiť si a vzdelávať sa v obchodovaní formou pretekania.

NEPREHLIADNI
Amazon sklamal nadšencov kryptomien. Poprel významnú správu ohľadom bitcoinu

Platforma zároveň od začiatku budúceho mesiaca spúšťa súťaž, ktorá motivuje používateľov získať čo najviac bodov v špeciálnych turnajoch. Pre hráčov, ktorí sa umiestnia na prvých troch miestach, sú zároveň pripravené ceny ako Tesla Model S, 40 000 dolárov v IOI Tokenoch či MacBook Pro a iPhone 12 Pro Max.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú