Neznáma herná novinka Black Myth: Wukong minulý rok ohúrila hernú obec viacerými pôsobivými videami, vďaka ktorým sa razom stala jedným z najočakávanejších prichádzajúcich titulov. Po dlhšej odmlke sa teraz čínske vývojárske štúdio Game Science pripomenulo na Gamescome, kde predviedlo svoj čerstvý trailer.

Ten za rytmu tradičnej ľudovej hudby odhaľuje čriepky hrateľnosti, predovšetkým však gigantických nepriateľov s originálnym dizajnom, ktorí zaujali už pri predstavení hry. Z gameplay traileru je jasné, že Black Myth: Wukong pôjde v šľapajách soulslike hier a súboje ponúknu náročnú výzvu.

Novinka je inšpirovaná jedným z najznámejších čínskych románov Putovanie na západ, ktorého námet nie je v hrách využitý prvýkrát. V roku 2009 na ňom svoju hru Enslaved: Odyssey to the West postavilo aj štúdio Ninja Theory a išlo o jedno z príjemných prekvapení.

Aktuálna vízia čínskych vývojárov je od zmienenej hry výrazne odlišná a hlavná pozornosť na ceste bojovníka Sun Wukonga sa bude sústrediť predovšetkým na súboje s gigantickými monštrami. Atmosféra hry bude silne ovplyvnená čínskou mytológiou. S podobným konceptom tento rok vo svete slávila úspech aj ďalšia soulsborne novinka Wo Long: Fallen Dynasty.

O prvotriedny vizuál sa postará Unreal Engine 5 s podporou DLSS od NVIDIA. Vďaka zvýšenému snímkovaniu prostredníctvom AI bude hra schopná bežať na najvýkonnejších strojoch v 4K rozlíšení so 60 fps. Samozrejmosťou je aj ray tracing.

Autori avizujú, že prejdenie príbehu zaberie približne 15 hodín, žiadny gigantický svet sa teda konať nebude. Vydanie Black Myth: Wukong je naplánované na budúci rok na PC a tiež novú generáciu konzol v podobe PlayStation 5 a Xbox Series X / S.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú