Z pohľadu technologických inovácií patria bezzrkadlovky a zrkadlovky k najmenej rozvinutým. Zmeny sa tu síce dejú, no nie sú tak výrazné, ako napríklad u notebookov či smartfónov. Pravdou však je, že im v podstate nič nechýba a fotoaparáty sú dobré také aké sú. 

Spoločnosť Yongnu si však myslí niečo iné a svetu ukázala novú bezzrkadlovku, ktorá sa už onedlho dostane na pulty obchodov. Ide o prepojenie klasického fotoaparátu so systémom Android, čomu sú prispôsobené aj ostatné hardvérové a softvérové špecifikácie. Niečo podobné predstavila v minulosti aj spoločnosť Samsung, no ich Galaxy Camera skončila neúspechom, nakoľko konkurovať dokázala maximálne tak kompaktným fotoaparátom.

Plná kompatibilita s Canon objektívmi

Čínska spoločnosť Yongnu to však berie s opačného konca a jej fotoaparát Yongnu YN450 je plne kompatibilný s objektívmi Canon EF a ďalšími, ktoré využívajú rovnaký bajonet. Čo sa týka špecifikácií, snímač má rozlíšenie 16 MPx (Panasonic’s M4/3 CMOS) a dokáže nahrávať videá v rozlíšení 4K pri 30 fps. Displej má veľkosť 5″ a ponúka FullHD rozlíšenie. Operačná pamäť má veľkosť 3 GB a tá vnútorná ponúka 32 GB a je ju možné rozšíriť o ďalších 32 GB pomocou pamäťových kariet. Batéria má 4000 mAh, nechýbajú stereo mikrofóny, GPS, duálny LED blesk, podpora RAW či konektor pre slúchadlá. Operačným systémom je už spomenutý Android 7.1 Nougat.

Happy Weekend! :)Check out the top news @YONGNUO official weibo/official Facebook for the Event.Parameters of the…

Gepostet von 永诺YONGNUO am Freitag, 2. November 2018

Cena a dostupnosť je zatiaľ neznáma. Výhodou takéhoto fotoaparátu je okrem iného rýchle zdieľanie fotografií, či už na cloudové úložisko, alebo sociálne siete. Dovolíme si však tvrdiť, že drvivá väčšina fotografov o toto zariadenie ani nezakopne.

Prečítaj si tiež
Nikon predstavil novú zrkadlovku, ktorá ulahodí začiatočníkom a amatérskym fotografom

Absencia hľadáčika, fyzických tlačidiel, vymeniteľnej batérie, držiaka externého blesku či mikrofónu sú dostatočné dôvody k tomu, aby zaujal skôr laikov a technologických nadšencov. Aj keď si určite nájde svoju klientelu, je pravdepodobne určený k tomu, aby sa z neho stal prepadák podobne ako tomu bolo aj v prípade ekvivalentu od Samsungu

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom