Nikon predstavuje nový fotoaparát D3500, kompaktnú základnú jednookú digitálnu zrkadlovku s rozlíšením 24,2 MP, ktorá spája prémiovú kvalitu vyhotovenia s výnimočným výkonom. Model predstavuje dostupnú voľbu pre používateľov, ktorí chcú zachytávať kvalitnejšie snímky a videosekvencie než dokážu súčasné telefóny.

Veľký snímač a široký rozsah citlivosti na svetlo vytvárajú možnosť zachytiť detailné fotografie a Full HD videosekvencie, ktoré nemožno dosiahnuť telefónom. Optický výkon objektívov NIKKOR zaručuje veľmi čisté výsledky. Vo výbave Nikon D3500 sa nachádza odolný bajonet na pripojenie objektívov, pričom dokonca aj ťažšie teleobjektívy možno používať bez starostí o opotrebovanie alebo poškodenie. Nikon D3500 využíva obrazový snímač APS-C s veľkosťou 23,5 x 15,6 mm a procesor Expeed 4.

Tým, ktorí fotografujú s digitálnou jednookou zrkadlovkou po prvýkrát, fotoaparát uľahčí snímanie dôležitých okamihov. Nikon aj v novom fotoaparáte kladie dôraz na ergonomický dizajn, ktorý zahŕňa nový hlboký grip a priestrannejšie rozmiestnenie tlačidiel. Fotoaparát tak používateľom sadne komfortne do ruky a na zadnej strane poskytuje dostatok miesta pre palec. TFT LCD obrazovka disponuje veľkosťou 3 palce, nepodporuje dotyk, ale ponúka možnosť pre živý náhľad. Optický hľadáčik (pentamirror) pokrýva 95 % snímanej plochy.

Populárny režim sprievodcu od spoločnosti Nikon používateľovi presne ukáže, ako má upraviť nastavenia fotoaparátu na dosiahnutie najlepších fotografií a videosekvencií podľa svojich predstáv. A dlhá výdrž batérie znamená, že môžete snímať prakticky počas celého dňa. V porovnaní s predchádzajúcim modelom D3400 sa Nikonu podarilo zlepšiť výdrž batérie o takmer tretinu a zvládne tak približne 1550 záberov na nabitie.

Jordi Brinkman, produktový manažér Nikon Europe, povedal: „Model D3500 predstavuje ideálny spôsob, ako vstúpiť do sveta fotografie. Jeho komfortný dizajn a praktické režimy snímania uľahčujú snímanie fotografií a videosekvencií, na ktoré budete hrdí. A k odolnému a spoľahlivému bajonetu môžete pripojiť celú paletu objektívov NIKKOR. Pri hľadaní nových spôsobov, ako snímať úžasné snímky, vás už nič nezastaví a technológia SnapBridge vám uľahčí zdieľanie obľúbených fotografií, nech ste kdekoľvek.”

Súhrn hlavných funkcií
  • Veľký 24,2-megapixelový snímač formátu DX a široký rozsah citlivosti ISO 100 – 25 600 umožňuje zachytiť fotografie s bohatými detailmi a videosekvencie v kvalite Full HD. A to aj pri snímaní v slabom svetle.
  • Presné automatické zaostrovanie pre ostré objekty. Rýchle sériové snímanie frekvenciou 5 snímok za sekundu.
  • Pevný kovový bajonet pre pohodlnú zmenu objektívov a využívanie teleskopických objektívov.
  • Hlboký grip pre pohodlný úchop a dostatok miesta pre palec. Priestranné rozmiestnenie tlačidiel uľahčuje používanie. Dlhá výdrž batérie ponúka dostatok času na snímanie.
  • Aplikácia SnapBridge pre iOS a Android pre pripojenie a zdieľanie fotografií medzi fotoaparátom a inteligentným telefónom alebo tabletom.

Zatiaľ nepoznáme oficiálne slovenské ceny, no globálny predaj začína v septembri. Fotoaparát Nikon D3500 bude k dispozícii s kitovým objektívom 18 -55 mm f/3.5-5.6 VR za cenu 500 dolárov alebo s objektívom 18-55 mm a ďalším objektívom 70-300 mm f/4,5-6,3 za 850 dolárov. Pre porovnanie, predchádzajúci model D3400 s kitovým objektívom začínal na úrovni 649 dolárov. Nikon tak aj v tomto smere priniesol pre používateľov dostupnejší model s kvalitnejšími špecifikáciami, ktorými si môže získať mnohých začínajúcich a amatérskych fotografov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú