Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Po troch rokoch vo fáze „early access“ vychádza česká simulácia bezdomovca, Hobo: Tough Life. Tá je zmesou nezvyčajnej a prinajmenšom bizarnej premisy zaobalenej do žánru survival.

Ako píše Games.cz, Hobo: Tough Life sa sústredí na všetky úskalia nešťastného osudu ľudí bez domova, a to v samostatnej kampani alebo hre viacerých hráčov. Zjednodušene povedané, hra pozostáva z mestskej survival hrateľnosti, doplnenej o jednoduchšie RPG prvky.

Bizarný český simulátor prichádza na Steam

Simulátor bezdomovca je zasadený do fiktívneho mesta Praslav, nápadne pripomínajúceho kulisy známych českých miest. Na tom sa vo veľkej miere podpísal ako špecifický architektonický rukopis, tak aj rôzne dizajnové odkazy na najslávnejšie mesta našich najbližších susedov.

Cieľ hry je jednoduchý – prežiť. Ako to už v takýchto hrách býva, autori hráčom ponúkajú hneď niekoľko možností splnenia stanoveného cieľa, kde nechýba ani pomyselný morálny meter. Tvoj bezdomovec totiž môže prežívať čestne, napríklad žobraním, ale aj nečestnými praktikami, čítajúcimi malé krádeže alebo dokonca spolčenia s kriminálnikmi.

NEPREHLIADNI
Temné a hrôzostrašné Československo? Nová česká hra je plná depresie a strachu

Podľa portálu Vortex, Hobo: Tough Life nie je tradičnou survival hrou zasadenou do otvoreného sveta. Príbeh je pomerne presne nalinajkovaný, pričom prechod ním hráčovi ponúka viacero ciest a možností riešenia situácií. Nechýba tu ani budovateľský aspekt, reflektujúci postup tvojho bezdomovca v akomsi pomyselnom rebríčku hodnôt.

Zatiaľ čo na začiatku hry prespávaš na ulici a mestských lavičkách, postupom času si budeš môcť vybudovať provizórny prístrešok. V závislosti od vytvorených spojenectiev alebo naopak konfliktov sa z teba môže stať dokonca aj akýsi kráľ všetkých bezdomovcov.

Vývojári z Perun Creative na hre pracujú od roku 2015. Titul v dokončenej a plnej verzii vychádza dnes na Steame, kde je aktuálne dostupný za 20,99 €.

Ako ale autori informujú na Twitteri, ponúkajú aj limitovanú fyzickú verziu obsahujúcu soundtrack, čiapku, mapu a ploskačku, všetko s motívom hry. Simulátor bezdomovca, Hobo: Tough Life, je aktuálne dostupný len na počítačoch.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú