YouTube už pred rokom začal testovať nový dizajn webovej verzie YouTube. Obľúbená databáza videí v týchto chvíľach však dostáva nový Material Design oficiálne a takto si ho vieš aktivovať aj ty.

Dizajnový jazyk Material Design uviedol Google ešte v roku 2014 spolu s Androidom 5.0 Lollipop. Po dlhom čase ho teda konečne dostáva aj YouTube. Odteraz sa tak budeš stretávať s oveľa modernejším, prehľadnejším a čistejším vzhľadom. Veľkou premenou prešiel najmä panel na ľavej strane a zmenila sa aj farba názvov videí (z modrej na čiernu). Navyše, pri posúvaní nadol sa obsah načítava automaticky a nemusíš už vždy klikať na „Načítať viac“.

Starý vs nový vzhľad

youtubeyoutube

zdroj fotografií: Screenshot / YouTube

nenechaj si ujsť
Najzaujímavejšie fakty o YouTube, historicky prvé video a množstvo ďalších detailov, ktoré si určite nevedel

Nechýba, samozrejme, ani tmavá téma, ktorú si aktivuješ po kliknutí na obrázok tvojho profilu. Ako sa teda k novému dizajnu môžeš dostať? Je to veľmi jednoduché. Stačí navštíviť tento odkaz a kliknúť na tlačidlo „Aktivovať“. Avšak nie všetky časti sú prevedené na nový dizajn. Napríklad po kliknutí na tlačidlo „Nahrať“ sa vypne tmavá téma a zobrazí sa starý vzhľad. Ak by sa ti náhodou nový dizajn z nejakého dôvodu nepáčil, stále sa môžeš vrátiť na starý.

Starý vs nový vzhľad

youtubeyoutube

zdroj fotografií: Screenshot / YouTube

youtube
zdroj fotografie: Screenshot / YouTube

Odoberaj FonTech videá

Dizajn však nie je jediná zmena, ktorou si YouTube prešiel. Nový web je totiž postavený na takzvanom Polymer frameworku, ktorý má na svedomí o niečo plynulejší chod. Túto zmenu zrejme používatelia nepocítia ihneď, ale v budúcnosti sa môže výraznejšie prejaviť. Tak či onak, nový vzhľad vyzerá parádne a len málokto sa bude chcieť vrátiť späť na starý.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú