Teraz čítate
Veľký redizajn YouTube je oficiálne dostupný pre všetkých! Takto jednoducho si ho aktivuješ aj ty

YouTube už pred rokom začal testovať nový dizajn webovej verzie YouTube. Obľúbená databáza videí v týchto chvíľach však dostáva nový Material Design oficiálne a takto si ho vieš aktivovať aj ty.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Dizajnový jazyk Material Design uviedol Google ešte v roku 2014 spolu s Androidom 5.0 Lollipop. Po dlhom čase ho teda konečne dostáva aj YouTube. Odteraz sa tak budeš stretávať s oveľa modernejším, prehľadnejším a čistejším vzhľadom. Veľkou premenou prešiel najmä panel na ľavej strane a zmenila sa aj farba názvov videí (z modrej na čiernu). Navyše, pri posúvaní nadol sa obsah načítava automaticky a nemusíš už vždy klikať na „Načítať viac“.

Starý vs nový vzhľad


zdroj fotografií: Screenshot / YouTube

nenechaj si ujsť
Najzaujímavejšie fakty o YouTube, historicky prvé video a množstvo ďalších detailov, ktoré si určite nevedel

Nechýba, samozrejme, ani tmavá téma, ktorú si aktivuješ po kliknutí na obrázok tvojho profilu. Ako sa teda k novému dizajnu môžeš dostať? Je to veľmi jednoduché. Stačí navštíviť tento odkaz a kliknúť na tlačidlo „Aktivovať“. Avšak nie všetky časti sú prevedené na nový dizajn. Napríklad po kliknutí na tlačidlo „Nahrať“ sa vypne tmavá téma a zobrazí sa starý vzhľad. Ak by sa ti náhodou nový dizajn z nejakého dôvodu nepáčil, stále sa môžeš vrátiť na starý.

Starý vs nový vzhľad


zdroj fotografií: Screenshot / YouTube

youtube
zdroj fotografie: Screenshot / YouTube

Odoberaj FonTech videá

Dizajn však nie je jediná zmena, ktorou si YouTube prešiel. Nový web je totiž postavený na takzvanom Polymer frameworku, ktorý má na svedomí o niečo plynulejší chod. Túto zmenu zrejme používatelia nepocítia ihneď, ale v budúcnosti sa môže výraznejšie prejaviť. Tak či onak, nový vzhľad vyzerá parádne a len málokto sa bude chcieť vrátiť späť na starý.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
75%
Chcem to
0%
Mám to
25%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.
  • Andrej

    Super, diky za info.