Xiaomi a dcérska firma Yi pred dvomi rokmi naplno vytasili svoje zbrane v segmente akčných kamier. Zobrali si tak na mušku najmä GoPro, ktoré drží suverénne najväčší podiel na tomto trhu. Dlho to však už nemusí platiť. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Začiatkom tohto roka totiž veľtrh CES 2017 v Las Vegas oficiálne priniesol novú akčnú kameru Yi 4K+, ktorá si drží primát prvej akčnej kamery s podporou nahrávania videa vo vysokom 4K rozlíšení pri 60 fps. Získaš tak nielen perfektný obraz, ale hlavne realistickú plynulosť obrazu. Najpopulárnejší výrobca športových kamier, GoPro, tak mierne zaspalo dobu a v inováciách tohto segmentu ich dokázal predbehnúť aj mladučký výrobca z Číny. Yi 4K+ je momentálne najpokročilejšia akčná kamera na trhu a svojou kvalitou výrazne predbehla konkurenciu.

zdroj fotografie: CNET

Kúpiť inovatívnu Yi 4K+ kameru za 257 €
Kupón YI4K+AC

V kvalitnom tele je v prvom rade osadený snímač Sony IMX377 s 12 MPx rozlíšením a 165-stupňovým záberom. Výpočtový výkon zas obstaráva čipset so štyrmi jadrami Cortex-A53. Spracovanie obrazu má na starosti pokročilý obrazový čip Ambarella H2. Pri používaní sa nesmierne hodí aj 2,19-palcový dotykový displej, vďaka ktorému vieš sledovať všetky dôležité údaje pri nahrávaní, ale aj aplikovať nastavenia. Aby bol obraz bez zbytočných otrasov a ešte plynulejší, výrobca integroval elektronickú stabilizáciu obrazu.

zdroj fotografie: CNET

Ako každý správny technologický gadget v roku 2017, aj akčná kamera Yi 4K+ je vybavená reverzibilným USB Type-C konektorom, WiFi pripojením a vlastnou aplikáciou pre Android a iOS. V prípade Yi je taktiež dostupná možnosť fotografovania do bezstratového formátu RAW, respektíve profesionálnejší používatelia určite ocenia možnosť manuálneho nastavenia vyváženia bielej či hodnoty ISO.

zdroj fotografie: CNET

O napájanie sa postará 1400 mAh batéria, ktorej výdrž je výrobcom udávaná na 109 minút nahrávania 4K videa pri 30 fps. Pre porovnanie, GoPro pri svojej najnovšej kamera Hero 5 Black Edition uvádza výdrž batérie 120 minút nahrávanie FullHD videa pri 50 fps. Výrobca rovnako odporúča, aby si pre zaistenie bezchybného nahrávania a adekvátnej kvality používal výhradne microSD karty tej najvyššej kvality. Všetky odporúčané typy nájdeš v oficiálnych špecifikáciách.

Nenechaj si ujsť
GoPro si konečne uvedomilo, že ich kamery môžu byť nahradené kvalitnejšími fotoaparátmi v smartfónoch

zdroj fotografie: CNET

Súboj medzi americkým GoPro a čínskym Yi je tak poriadne vyostrená vojna. V najbližších mesiacoch očakávame priamu odpoveď od známeho giganta, ktorý musí fanúšikom ukázať, že budú mať k dispozícii najlepšie funkcie na trhu. Za GoPro Hero 5 Black Edition zaplatíš na Slovensku v priemere približne 320-360 €, pričom za kameru od Yi len 257 € pri použití exkluzívneho kupónu YI4K+AC. V konečnom dôsledku je to teda len a len na tebe, ktorú kameru uprednostníš. Keďže ide o malý balík, ktorý e-shop označí nižšou hodnotou, dodatočné poplatky by na teba už nemali čakať.

Ukážka 4K videa pri 60 fps:

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
10%
Páči sa mi to
50%
Chcem to
30%
Mám to
5%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
5%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]