Xiaomi a dcérska firma Yi pred dvomi rokmi naplno vytasili svoje zbrane v segmente akčných kamier. Zobrali si tak na mušku najmä GoPro, ktoré drží suverénne najväčší podiel na tomto trhu. Dlho to však už nemusí platiť. 

Začiatkom tohto roka totiž veľtrh CES 2017 v Las Vegas oficiálne priniesol novú akčnú kameru Yi 4K+, ktorá si drží primát prvej akčnej kamery s podporou nahrávania videa vo vysokom 4K rozlíšení pri 60 fps. Získaš tak nielen perfektný obraz, ale hlavne realistickú plynulosť obrazu. Najpopulárnejší výrobca športových kamier, GoPro, tak mierne zaspalo dobu a v inováciách tohto segmentu ich dokázal predbehnúť aj mladučký výrobca z Číny. Yi 4K+ je momentálne najpokročilejšia akčná kamera na trhu a svojou kvalitou výrazne predbehla konkurenciu.

zdroj fotografie: CNET

Kúpiť inovatívnu Yi 4K+ kameru za 257 €
Kupón YI4K+AC

V kvalitnom tele je v prvom rade osadený snímač Sony IMX377 s 12 MPx rozlíšením a 165-stupňovým záberom. Výpočtový výkon zas obstaráva čipset so štyrmi jadrami Cortex-A53. Spracovanie obrazu má na starosti pokročilý obrazový čip Ambarella H2. Pri používaní sa nesmierne hodí aj 2,19-palcový dotykový displej, vďaka ktorému vieš sledovať všetky dôležité údaje pri nahrávaní, ale aj aplikovať nastavenia. Aby bol obraz bez zbytočných otrasov a ešte plynulejší, výrobca integroval elektronickú stabilizáciu obrazu.

zdroj fotografie: CNET

Ako každý správny technologický gadget v roku 2017, aj akčná kamera Yi 4K+ je vybavená reverzibilným USB Type-C konektorom, WiFi pripojením a vlastnou aplikáciou pre Android a iOS. V prípade Yi je taktiež dostupná možnosť fotografovania do bezstratového formátu RAW, respektíve profesionálnejší používatelia určite ocenia možnosť manuálneho nastavenia vyváženia bielej či hodnoty ISO.

zdroj fotografie: CNET

O napájanie sa postará 1400 mAh batéria, ktorej výdrž je výrobcom udávaná na 109 minút nahrávania 4K videa pri 30 fps. Pre porovnanie, GoPro pri svojej najnovšej kamera Hero 5 Black Edition uvádza výdrž batérie 120 minút nahrávanie FullHD videa pri 50 fps. Výrobca rovnako odporúča, aby si pre zaistenie bezchybného nahrávania a adekvátnej kvality používal výhradne microSD karty tej najvyššej kvality. Všetky odporúčané typy nájdeš v oficiálnych špecifikáciách.

Nenechaj si ujsť
GoPro si konečne uvedomilo, že ich kamery môžu byť nahradené kvalitnejšími fotoaparátmi v smartfónoch

zdroj fotografie: CNET

Súboj medzi americkým GoPro a čínskym Yi je tak poriadne vyostrená vojna. V najbližších mesiacoch očakávame priamu odpoveď od známeho giganta, ktorý musí fanúšikom ukázať, že budú mať k dispozícii najlepšie funkcie na trhu. Za GoPro Hero 5 Black Edition zaplatíš na Slovensku v priemere približne 320-360 €, pričom za kameru od Yi len 257 € pri použití exkluzívneho kupónu YI4K+AC. V konečnom dôsledku je to teda len a len na tebe, ktorú kameru uprednostníš. Keďže ide o malý balík, ktorý e-shop označí nižšou hodnotou, dodatočné poplatky by na teba už nemali čakať.

Ukážka 4K videa pri 60 fps:

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom