V modernom svete si môžeme vďaka inteligentným zariadeniam uľahčiť mnoho domácich prác, ktoré sme ešte donedávna museli vykonávať manuálne. Takýto smart pomocníci však neraz stoja zákazníka nemalé peniaze, čo ale neplatí pri ponuke čínskeho giganta vo svete elektroniky. Portfólio Xiaomi sa však rýchlo rozrastá a patrí do neho aj najlacnejší robotický vysávač značky. Práve ten je teraz dostupný priamo z európskeho skladu.

Keď sa spomenie Xiaomi, mnohým ihneď napadnú skvelo spracované a cenovo dostupné smartfóny, či rôzne gadgety. Ponuka spoločnosti ale zahŕňa aj modely smart domácich pomocníkov, ktorí sa neboja ani upratovania. Už prvá generácia inteligentného vysávača od Xiaomi spôsobila veľký rozruch. Výrobca však uviedol na trh aj lacnejší model Xiaowa, ktorý odvedie veľa roboty za málo peňazí.

Čínsky gigant opäť prekvapil novým vysávačom

Pravdaže, značka nemusí korešpondovať so Xiaomi, no ako už vieme, spoločnosť má prsty aj v mnohých ďalších produktoch, ktoré vôbec nemusia niesť jej meno. Ani to však nebráni tomu, aby na svet prišlo skvelé zariadenie za ešte lepšiu cenu. Vysávač Xiaowa prichádza v bielej konštrukcii o rozmeroch 35,30 x 35 a s výškou iba 9,05 cm. Vďaka tomu sa dostane aj pod vyvýšené gauče, či skrine. Problém mu nerobia ani prahy, či iné prekážky do výšky 2 cm.

Pri vysávaní domácnosti dokáže všetok neporiadok uložiť do 640 ml veľkej nádoby, ktorú po naplnení stačí jednoducho vyprázdniť. Poradí si nielen s malým bytom, ale aj s domom, ktorý dokáže vďaka 2600 mAh batérii vysávať 2 hodiny.

Nenechaj si ujsť
Klasické vysávače majú problém. Xiaomi predstavil svoj najlacnejší robotický vysávač vôbec

Pred úplným vyprázdnením Li-ion batérií sa však vysávač automaticky pripojí k dokovacej stanici, aby si za 120 minút doplnil šťavu a mohol upratovať ďalej.

V plnej sile zvláda Xiaowa vysávač s výkonom 50 W odstraňovať nečistoty z podlahy sacím tlakom až 1600 Pa. Jeho pohyb po podlahe a ochranu pred nárazmi, alebo pádmi zabezpečuje rad senzorov, ktoré sa starajú, aby vysávač nepadol zo schodov, či nenabúral do stola.

Používateľ si môže celý proces vysávania jeho domácnosti prehľadne pozrieť tiež v špeciálnej aplikácii Mijia. V nej nájde aj plány a príkazy pre tento inteligentný vysávač, ktorý môže pokojne ovládať hoc zo svojej práce.

Cenou poráža konkurenciu

Konkurenčné modely obdobne vybavených inteligentných vysávačov by zákazníka stáli na Slovensku poriadny balík. Xiaowa vysávač je však opäť v našom FonTech Shope, kde je dostupný za skvelých 203 €. Dokonca ide o oficiálnu medzinárodnú verziu s podporou angličtiny.

Kúpiť inteligentný vysávač Xiaowa z európskeho skladu za 203 €
Bezpečný nákup vo FonTech Shope

Skvelou správou je dostupnosť priamo z európskeho skladu, ktorý sa nachádza v neďalekom Poľsku. Vďaka tomu ti vysávač príde bez akýchkoľvek ďalších poplatkov a tiež veľmi rýchlo. Preprava zaberie maximálne 7 dní. Ide tak o skvelú možnosť ako si rýchlo, bezstarostne, lacno a inteligentne nechať upratovať domácnosť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom