Portfólio výrobcu Xiaomi sa poriadne rozrástlo a je už len málo oblasti, kde by si nenašiel výrobok od tejto značky. Posledným prírastkom je ďalší robotický vysávač, ktorý prichádza s veľmi dostupnou cenovkou.

V portfóliu Xiaomi sa už nachádza dvojica vysávačov MIJIA, no obe majú relatívne vysokú cenovku. Vyše 400 € za Mi Roborock 2 sa niekomu môže zdať priveľa, preto sa spoločnosť rozhodla predstaviť lacnejšiu alternatívu. Xiaowa Robot Vacuum Cleaner prichádza s cenou len 999 juanov, čo je približne 127 €.

Vstupenka do sveta robotického vysávania

Aj keď tento vysávač stojí oveľa menej, väčšinou má rovnaké funkcie ako jeho drahší súrodenci. Navyše ho vyrába spoločnosť Roborock, ktorá stojí aj za prvými dvomi vysávačmi. Podobný je aj dizajn, jeho veľkosť je však o trochu kratšia. Vysávač obsahuje 640 ml nádobu na prach a nečistoty, ktorá bezproblémov vystačí na povysávanie celého domu. Na spodnej strane sa nachádza jedna hlavná rotujúca kefa a jedna bočná, ktorá slúži na zametanie neprístupnejších miest. Rovnako tak dokáže prekonať prekážky až do výšky 20 mm.

Nenechaj si ujsť!
Recenzia | S robotickým vysávačom Xiaomi Mi Roborock 2 úplne zabudneš na upratovanie

Ovládanie prebieha pomocou aplikácie Mi Home, kde je k dispozícií až 9 rôznych režimov čistenia. Sací výkon je na úrovni 1600 Pa (Mi Roborock 2 má 2000 Pa). Batéria má kapacitu 2400 mAh a nabíja sa pomocou doku. Ak počas čistenia batéria dosiahne kritickú úroveň, vysávač sa automaticky vráti do nabíjacej stanice a po dobití pokračuje ďalej v čistení.

Oproti drahším verziám neobsahuje laserový merač vzdialenosti, či funkciu mopovania. To však plne ospravedlňuje jeho nízka cena. Robotický vysávač si tak môže do domácnosti zakúpiť takmer každý a zabudnúť tak na večné vyťahovanie vysávača a upratovania. Tento robot to všetko vykoná za teba. Navyše je to skvelý spôsob ako zistiť, či ti tento spôsob upratovania vyhovuje a prípadne si neskôr zakúpiť drahšiu verziu s funkciami naviac. Oficiálne sa vysávač začne predávať 20. apríla.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom