Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Xiaomi patrí medzi najväčšie spoločnosti na trhu a v domovskej Číne je dokonca najväčšou. V posledných rokoch spoločnosť uvádza na trh príslušenstvo za nízku cenu a to nahráva do karát výrobcom falzifikátov, pri ktorých je často veľmi ťažké uhádnuť či sa jedná o originál alebo nie.

Minulý rok sa na trhu objavila veľmi úspešná externá batéria Xiaomi PowerBank a s predajnými číslami na úrovni 14,5 milióna kusov, patrila medzi najlepšie predávajúce sa produkty spoločnosti Xiaomi. S týmto úspechom prišlo na rad aj sklamanie a pohoršenie nad faktom, že na trhu sa objavuje mnoho neoriginálnych napodobenín a strata spoločnosti sa vyšplhala na 115 miliónov dolárov. Pre používateľov je mnohokrát nevedomé kúpenie takýchto falzifikátov nebezpečné, nakoľko môžu poškodiť samotné zariadenie a môžu spôsobiť požiar v domácnosti. Originálne externé batérie od Xiaomi sa dajú kúpiť od 15 € až po 30 € za model s najväčšou kapacitou.

Xiaomi Power Bank

Ďalším produktom z dielne Xiaomi, ktorý sa teší nemilej popularite v oblasti výroby falzifikátov, sú slúchadlá Xiaomi Piston. Niekedy aj samotný odborníci nájdu veľmi ťažko rozdiel a pre kupujúcich sa môžu stať nebezpečným príslušenstvom. Tento rok chce Čínska vláda v spolupráci s Xiaomi priniesť bezpečnejšie kupovanie produktov a zredukovanie falzifikátov na minimum. Výkonný riaditeľ spoločnosti uviedol, že v poslednej dobe spolupracujú s 10 predajcami, ktorých počet by sa mal ku koncu roka vyšplhať na 27. Originálne slúchadlá Xiaomi Pistons stoja v priemere 25 €.

xiaomi-piston-nova-edicia8

Výroby neoriginálnych produktov sa ľahko nezbavíme, nakoľko každý chce zarobiť a ťažiť z úspechu iných. Odstránenie týchto produktov z trhu a zabezpečenie ochrany kupujúcich je naozaj beh na veľmi dlhú trať. Nám neostáva nič iné, len sledovať, ako sa celá situácia bude tento rok vyvíjať a ako zabojuje Xiaomi s odstránením týchto problémov.

Originálne produkty Xiaomi si môžete objednať na stránkach našich partnerov ibuygou.com a smartzero.sk.

Zdroj: Gizchina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú