Xiaomi Yi 4K Action Camera oficiálne: 4K 30 fps video, 12 MPx a 1400 mAh batéria

banner-redmi3pro
Xiaomi predstavilo novú generáciu akčnej kamery, ktorá tentoraz prichádza s názvom Xiaomi Yi 4K Action Camera. Minuloročná edícia zaznamenala veľký úspech a to hlavne vďaka kompaktným rozmerom, solídnym špecifikáciám a nízkej cene. Novinka prináša hneď niekoľko dôležitých vylepšení a bude sa snažiť narušiť dominanciu spoločnosti GoPro na trhu outdoorových kamier.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Xiaomi Yi 4K Action Camera prichádza s 12 MPx senzorom Sony IMX377, čipom Ambarella A9SE95, svetelnosťou f/2.8 a 155° zorným poľom. Táto výbava dovoľuje natáčať videá s rozlíšením 4K pri rýchlosti 30-tich snímkov za sekundu. Zväčšila sa aj batéria kamery a to z pôvodných 1 100 mAh na 1 400 mAh. Batéria by mala zaručiť 8 hodín v pohotovostnom režime prípadne 2 hodiny nepretržitého natáčania 4K videa. Okrem 4K videa kamera zvládne aj nahrávanie slow-motion videí. Pri rozlíšení 740p je možné dosiahnuť až 240 snímkov za sekundu, pri FullHD kvalite sa dostaneme na číslo 120 fps. K dispozícii bude aj možnosť časozberných videí s intervalmi 0.5/1/2/5/10/30 alebo 60 sekúnd medzi jednotlivými zábermi.

Xiaomi Yi Action Camera môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


xiaomi-yi-4k-action-camera-6
Rozmery novinky sa zastavili na hodnotách 65 x 42 x 21 mm, pričom váha zariadenia dosiahla hodnotu 95 gramov. Kamera disponuje 2.19-palcovým dotykovým displejom s jemnosťou 330 ppi a pozorovacím uhlom 160°. Displej bude zároveň chránený pomocou ochranného skla Gorilla Glass.  Nová generácia akčnej kamery Yi bude dostupná v piatich farebných prevedeniach, vrátane zlatej či ružovo-zlatej verzie. Nezabudlo sa ani na príslušenstvo v podobe napríklad vodeodolného puzdra, diaľkového ovládania Bluetooth, rôznych filtrov a mnoho iného. Konektivita zariadenia je zaistená pomocou Bluetooth 4.0 a dvojkanálovej 5 GHz/ 2.4 GHz Wi-Fi pre rýchly transfer dát medzi kamerou a pripojeným zariadením. Schopnosti nového produktu Xiaomi dokazuje aj porovnanie s kamerou GoPro Hero 4, v ktorom Xiaomi Yi 4K Action Camera svojho konkurenta až prekvapivo hravo porazila.

xiaomi-yi-4k-action-camera-2
Nakoniec sa dostávame k cene zariadenia. To je práve oblasť, vďaka ktorej si minuloročná edícia akčnej kamery Xiaomi Yi získala priazeň nejedného fanúšika. Dnes je možné získať prvú generáciu akčných kamier Xiaomi za cenu približne 71 €. Avšak, inovácie, ktoré so sebou prináša Xiaomi Yi 4K Action Camera pochopiteľne zvýšili aj konečnú cenu zariadenia. Štandardná verzia kamery by sa preto mala v domovskej Číne predávať za približne 162 €, verzia s doplnkovým príslušenstvom vyjde 175 €. Cena vode odolného krytu bola stanovená na 22 €. Oficiálny predaj v Číne by mal byť zahájený budúci mesiac.

xiaomi-yi-4k-action-camera-3
xiaomi-yi-4k-action-camera-7xiaomi-yi-4k-action-camera-9
xiaomi-yi-4k-action-camera-5 xiaomi-yi-4k-action-camera-4 xiaomi-yi-4k-action-camera-8xiaomi-yi-4k-action-camera-1

Test stabilizácie videa:

Zdroj: Jd.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
25%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
75%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Pavol Lupták
Už počas štúdia na vysokej škole bol môj záujem pomerne neustále upriamený na najnovšie novinky zo sveta moderných technológií a vedy. S radosťou ich teraz testujem a najmä odhaľujem ich nedostatky. Zaujímam sa aj o témy ohľadom bezpečnosti dát a ochrany súkromia na internete. Moje postrehy a niečo zo súkromia môžeš sledovať aj na Instagrame a Twitteri (@l_u_p_t_i). E-mail: [email protected]