Čínsky gigant Xiaomi dnes podľa očakávania predstavil svoj nový model nižšej triedy. Avšak, toto predstavenie veľké nadšenie nespôsobilo a po prečítaní špecifikácií nového smartfónu bude neveriacky krútiť hlavou nejeden fanúšik. 

Redmi Note 5A síce nemôžeme označiť za vyslovene zlý telefón, ale vzhľadom na ostatné modely ide o naozaj priemerný smartfón.

HD displej ako z rokov minulých

Dizajnom pripomína najpredávanejší Xiaomi smartfón v histórii — Redmi 4X. Telo je teda vyrobené z kvalitného kovu, ktorý je úkrytom pre 5.5-palcový IPS displej s rozlíšením 1280 x 720 pixelov. Tomu nechýba ani 450-nitový jas a sklo s 2.5D zahnutím. Výrobca sa navyše ani nesnažil okresať rámiky okolo neho, takže sú relatívne hrubé a nevkusné. Celkové rozmery zariadenia činia 153 x 76.2 x 7.7 mm, takže situáciu sčasti zachraňuje snáď iba nízka hrúbka.


zdroj fotografie: Xiaomi

Priemerný výkon aj batéria

Xiaomi stavilo na rovnakú výkonovú výbavu, akú používa model Redmi 4X. Používateľ teda bude mať dočinenia s osemjadrovým procesorom Snapdragon 435 na najvyššej frekvencii 1.4 GHz. Prítomná je aj dostatočná 3 GB pamäť RAM a interné 32 GB úložisko s možnosťou rozšírenia microSD kartou do 128 GB. Veľkou výhodou Redmi Note 5A je, že má samostatný slot pre pamäťovú kartu. Používateľ teda môže pokojne používať dve SIM karty a nemusí pritom obetovať miesto pre microSD kartu. K dispozícii bude aj verzia so 4 GB RAM a 64 GB úložiskom.

xiaomi redmi note 5a

zdroj fotografie: Xiaomi

Kapacita akumulátora pritom dosahuje priemerných 3080 mAh. Pre porovnanie, Redmi 4X ponúka za úplne totožnú cenu 4100 mAh batériu. Operačným systémom je, samozrejme, najnovší Android a horúca nadstavba MIUI 9.

Cieľom sú selfie maniaci

Pri prezeraní špecifikácií bolo náročné nájsť niečo, čím smartfón naozaj zaujme. Nakoniec sa ale predsa len niečo našlo a je to 16 MPx predný selfie fotoaparát. Ten disponuje clonou f/2.0, 76.4-stupňovým uhlom a v horších svetelných podmienkach mu pomáha aj prisvetľovacia dióda. Hlavný fotoaparátom potom ponúka tradičné 13 MPx rozlíšenie, clonu f/2.2 a PDAF zaostrovanie. Maximálne podporované rozlíšenie videa je 1080p pri 30 fps.


zdroj fotografie: Xiaomi

Zázraky sa nekonajú ani v konektivite či cene

Redmi Note 5A prichádza so základným Wi-Fi pripojením so štandardmi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.2 a plnohodnotnou DualSIM funkcionalitou. Xiaomi sa nás opäť rozhodlo ukrátiť aj o plné LTE, takže v podpore sú iba 1800 / 2100 / 2600 MHz frekvencie. Momentálne sa na stránke výrobcu predáva iba jeden model, a to konkrétne so spomínanou 3 GB RAMkou a 32 GB úložiskom. Jeho cena je úplne rovnaká ako v prípade modelu Redmi 4X, takže čínskych zákazníkov vyjde na 899 juanov, čo je v prepočte 114 €.

Kúpiť Xiaomi Redmi 4X Global z EU skladu za 129 €
Zľavový kupón KIMOVIL


zdroj fotografie: Xiaomi

Dostupné je zlaté, sivé a ružové prevedenie. Za o niečo vyššiu cenu sa už dá v Európe zohnať napríklad Redmi 4X aj s plným LTE pripojením. Aby sme to zhrnuli, novinka Redmi Note 5A je v podstate Redmi 4X s lepším selfie fotoaparátom a väčším displejom, no s horšou batériou a bez plného LTE. Dostupnosť modelu Redmi Note 5A v globálnej verzii je zatiaľ otázna.

A to stále nie je všetko…

Xiaomi myslelo aj na menej zámožnejších zákazníkov, pre ktorých si pripravilo ešte slabší model. Ten ponúka rovnaké špecifikácie ako silnejšia verzia verzia, až na procesor Snapdragon 425, 2 GB pamäť RAM, 16 GB úložisko, absenciu snímača odtlačkov a 5 MPx selfie fotoaparát bez blesku. Cena tohto modelu je nastavená na 90 € a dá sa považovať za Redmi 4A s menšou batériou a väčším displejom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP