Rozmanitosť produktového portfólia spoločnosti Xiaomi pozná snáď každý nadšenec technológií po celom svete. Smart domácnosť, smartfóny, gadgety a rôzne iné druhy príslušenstva prispievajú k naozaj veľkému zájmu zo strany používateľov.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Možno do kategórie o trochu menej známych sa zaraďuje toto skvelé Xiaomi WiFi rádio, ktoré sa na prvý pohľad ani veľmi netvári, že je nabité vyspelými funkciami. Základom je luxusný dizajn, vďaka ktorému sa nestratí ani v moderne zariadenom dome či byte, práve naopak. Predná strana je osadená kvalitným 2W reproduktorom. O bezchybné prehrávanie hudby a ničím nerušený zážitok sa stará procesor MediaTek MT7688K.

zdroj fotografie: GearBest

Kúpiť Xiaomi WiFi rádio za 21 €
Kupón GB9%

Na vrchnej strane sa taktiež nachádza malá plocha so senzormi, ktorá slúži na intuitívne pridávanie a uberanie hlasitosti. No to pravé orechové nastane až vtedy, keď rádio spojíš so svojím smartfónom skrz aplikáciu. Vďaka tejto aplikácii budeš môcť vyhľadávať stanice, nastavovať časovač spustenia či vykonávať rôzne ďalšie veľmi praktické funkcie. Väčšinou sa všade píše, že rádio podporuje len domáce stanice z Číny, avšak my poznáme jeden veľmi šikovný návod, ktorý dokáže priniesť stanice aj z krajín za hranicami Číny.

Xiaomi rádiozdroj fotografie: GearBest

Predtým však ešte musíme spomenúť cenu, ktorá je v prípade tohto gadgetu vskutku priaznivá. Z peňaženky si teda budeš musieť vytiahnuť len niečo málo cez 21 €, no len ak použiješ náš zľavový kupón GB9%. A teraz ten spomínaný návod.

  1. Otvor si nastavenia v tvojom smartfóne a choď to sekcie, kde sa nachádza WiFi pripojenie
  2. Dlhý podržaním nad pripojenou WiFi sieťou sa dostaneš do rozšírených nastavení, kde si nájdi položku DNS
  3. Predvolenú hodnotu prepíš na 82.146.38.202 a nastavenia ulož
  4. Choď do aplikácie rádia a vyhľadaj slovenské či české stanice

Upozornenie na záver: Po vyhľadaní obľúbených staníc ich pridaj medzi favoritov a spätne nastav  východzie hodnoty. Ak totiž ponecháš zmenené DNS, internet ti nebude na ostatné úkony fungovať! 

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
11%
Páči sa mi to
44%
Chcem to
11%
Mám to
11%
Nepáči sa mi to
22%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]