Len včera sme informovali o uniknutých špecifikáciách pripravovaného herného notebooku od Xiaomi, no dnes sa spoločnosť rozhodla túto novinku odhaliť oficiálnou cestou, informuje Gizmochina. Xiaomi Mi Gaming Laptop prináša overený dizajn, no tie najdôležitejšie úpravy sa odohrali vnútri, kde sa skrýva ešte výkonnejšia zostava komponentov.

Kľúčom k úspechu Xiaomi je predávať zákazníkom skvelo vybavené produkty za lákavé ceny. Inak tomu nie je ani v prípade nového herného notebooku, ktorý má prilákať aj náročných hráčov videohier. Výrobca síce nespravil veľkú dizajnovú revolúciu a Mi Gaming Laptop pre rok 2019 sa stále podobá na svojho predchodcu z minulého roka, no tie hlavné úpravy nájdeme v jeho vnútri.

Ešte viac výkonu v známom tele

Pri pohľade na túto novinku by si ju nejeden zákazník pomýlil s herným notebookom od Xiaomi z roku 2018. Nájdeme tu rovnakú 15,6″ obrazovku s rovnakými rámikmi, 144 Hz obnovovacou frekvenicou a pomerom k telu 81 %. Nechýba tu ani rovnaká klávesnica a taktiež totožný počet portov a ventilátorov. Zdá sa však, že tohtoročný model prichádza v tmavšom sfarbení, no v porovnaní s predošlým kúskom ponúka aj výkonnejšiu výbavu, ktorá je dostupná v 3 rôznych kombináciách, informuje Mi Community.

Najvýkonnejšou verziou je Xiaomi Mi Gaming Laptop vybavený 9. generáciou procesorov Intel. Konkrétne sa v nej nachádza Intel Core i7-9750H so základnou frekvenciou 2,6 GHz, ktorá sa v Turbo móde zvýši až na 4,5 GHz. Spoločnosť mu robí dvojica 8 GB operačných RAM pamätí DDR4 s frekvenciou 2 666 MHz a pre súbory je dostupné 512 GB SSD úložisko. O skvelý výkon pri hraní aj náročných hier sa stará nová grafika Nvidia RTXTM 2060.

Nenechaj si ujsť
Xiaomi predstavilo svoj najvýkonnejší smartfón doteraz. Má 12 GB RAM a perfektné herné vlastnosti

Nižšia konfigurácia tejto novinky prináša takmer identickú výbavu, no rozdielom je grafická karta, ktorou je v tomto prípade Nvidia GeForce GTX 1660 Ti. Xiaomi však myslí aj na menej náročných zákazníkov. Tým ponúka nový Mi Gaming Laptop aj s procesorom Intel Core i5-9300H, ktorý pracuje na základnej frekvencii 2,4 GHz a v Turbo režime na 4,1 GHz. Z výbavy ubudla druhá operačná RAM pamäť, a tak tu nájdeme 8 GB RAM DDR4. Ostatné špecifikácie sú však totožné ako pri prostrednej verzii.

Všetky prevedenia tohto notebooku však majú rovnaké dual-band Wi-Fi, Bluetooth 5.0, dvojicu 30 W reproduktorov, Dolby Audio a nad displejom každého z nich sa nachádza 1 MPx HD webkamera. Pri pohľade na porty tu nájdeme 4 x USB 3.0, jeden ethernetový port, jeden port pre mikrofón, 3,5 mm audio jack, výstup pre HDMI a čítačku kariet. Zachovali sa aj rozmery konštrukcie, no tá v porovnaní s predošlým modelom „schudla“ o 100 gramov a teraz tak váži 2,6 kg.

Dostatočnú výdrž zabezpečuje 55 Wh batéria, ktorá na jedno nabitie zvládne 4 a pol hodiny prehrávania videí a prezerania internetu a 4 hodiny streamovania videa. Xiaomi opäť raz ale nezabudlo ani na výborné ceny, ktoré spolu s detailným prehľadom špecifikácií všetkých prevedení nového Mi Gaming Laptopu nájdeš v priloženej tabuľke.

 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom