banner-mi5-pro
USB typu-C predstavuje budúcnosť napájacích konektorov. Zvyšuje rýchlosť nabíjania a je „blbuvzdorný“, čo v skratke znamená, že nezáleží na tom, z ktorej strany zapichnete kábel do zariadenia. Spoločnosť Xiaomi, ktorá vyrába niekoľko zariadení s USB Type-C konektorom, teraz prináša 3 nové káble s týmto konektorom.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Káble sa medzi sebou líšia iba svojou dĺžkou a farebným prevedením. Ten najmenší ponúka dĺžku 20 cm, stredný 60 cm a najdlhší meria 120 centimetrov. Cena v Číne je naozaj nízka a pohybuje sa okolo 5 €. V súčasnosti je v našom partnerskom e-shope iBuygou.com dostupný iba kábel zlatej farby s dĺžkou 120 cm. Jeho cena je vzhľadom na kvalitu veľmi nízka a kábel vás vyjde na necelých 10 €. Spoločnosť obalila tieto káble nylonovým poťahom, ktorý je príjemný na dotyk a ponúka vyššiu formu ochrany ako obyčajný gumený poťah.

typeckcsjx_11
Samotné konektory sú vyrobené zo zliatiny hliníka a horčíka, a zabezpečujú prenosovú rýchlosť až 480 Mbit za sekundu. Káble navyše podporujú technológiu rýchleho nabíjania pri maximálnom výstupe 5 V / 2.1 A. Spoločnosť Xiaomi uvádza, že sú tieto káble kompatibilné so zariadeniami Xiaomi Mi4c, Mi5, MiPad 2 a dokonca aj s MacBookmi.

typeckcsjx_09

usb c

typeckcsjx_07

Zdroj: Gizmochina.com, Mi.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom