Mnohé spoločnosti sú po ôsmich rokoch ešte len na začiatku, pričom iné zasa na svojom vrchole. Druhá možnosť sa vzťahuje aj na Xiaomi, ktoré sa pred ôsmimi rokmi začalo postupne kreovať. Čínska spoločnosť, ktorú na začiatku tvorilo šesť ľudí, dnes patrí medzi tie najznámejšie nielen v domovskej krajine a každým rokom zbiera množstvo obdivu, ocenení či úspechov. Ten najnovší sa týka predaja smartfónov.

Hlavným cieľom spoločnosti bolo preraziť na trhu s lacnými, no kvalitnými smartfónmi, čo sa aj podarilo. Nielen smartfónmi, ale aj širokou škálou sortimentu prispieva k neustálemu technologickému a ekologickejšiemu vývoju. Samotný predaj a predajné čísla pri takýchto spoločnostiach tvoria asi ten najdôležitejší údaj na konci každého roka. V oblasti predaja smartfónov prežíva Xiaomi rekordný rok, nakoľko sa mu podarilo dosiahnuť viac než 100 miliónov predaných smartfónov.

Cieľ dosiahli ešte skôr, než pôvodne plánovali

Predajné čísla sa každým rokom zlepšovali a za cieľ si tak v máji stanovili dosiahnutie ešte väčšieho úspechu. Po minuloročných číslach predaja (70 miliónov) sa rozhodli, že do konca roka 2018 predajú až o 43 % viac a prekonajú tak hranicu 100 miliónov.

Zakladateľ spoločnosti však už 26. októbra o 23:23 oznámil, že bol vyexpedovaný posledný mobil, ktorý chýbal do naplnenia plánu. Vo svojom vyhlásení sa taktiež poďakoval celému tímu za každodenné úsilie v oblasti technologickej inovácie a zlepšovanie kvality nielen smartfónov. Pre Xiaomi je to naozaj obrovský úspech a priestor pre radosť. Aj keď ešte chvíľu potrvá, kým sa v počte predaných kusov vyrovná najväčším konkurentom, už teraz Xiaomi právom patrí štvrté miesto najväčšieho svetového výrobcu.

Prečítajte si tiež!
Vďaka exkluzívnemu kupónu ti prvýkrát ponúkame Xiaomi Mi MIX 3 za cenu pod 500 €

Čo bolo hlavným úspechom?

S najväčšou pravdepodobnosťou to, že sa jedná o poriadne výkonné a dizajnovo pekné kúsky za veľmi prijateľné ceny. K úspechu výrazne prispela aj inovácia, ktorú prinieslo Xiaomi do svojich smartfónov. Príkladom je najnovší model Mi MIX 3, ktorý disponuje inovatívnym výsuvným mechanizmom a v ďalších rokoch sa určite môžeme tešiť na ďalšie novinky.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú