banner-mi5
Dostupnosť. To je súčasným najväčším problémom smartfónov ale aj ostatných zariadení značky Xiaomi. Kvalitné produkty tejto čínskej spoločnosti sú totižto oficiálne dostupné len na vybraných ázijských trhoch, najmä čo sa smartfónov týka. Teraz však prichádza obrovský zvrat.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Aktualizácia 23.09.2016

Na túto správu čakalo skutočne množstvo nadšencov smartfónov a technológií. Len včera sme sa dozvedeli, že Xiaomi oficiálne vstúpi do Európy cez poľského distribútora ABC Data. Mnoho používateľov stále nechcelo uveriť tejto správe, no dnes je to všetko potvrdené aj samotnou spoločnosťou. Objavila sa totižto oficiálna stránka Xiaomi v poľskom jazyku. Všetko je teda spečatené a tešíme sa na masívny prílev produktov od jedného z najobľúbenejších výrobcov na svete. Nám neostáva nič iné, len čakať, kým sa distribúcia rozšíri do zvyšných kútov Európy. V prípade, že sa dozvieme nejaké nové informácie, ihneď vás budeme informovať.

Pôvodný článok

Hovoríme o oficiálnej dostupnosti Xiaomi smartfónov na trhoch Európskej únie! Spoločnosť ABC Data, čo je regionálny distribútor výpočtovej techniky a spotrebnej elektroniky, sa stal prvým oficiálnym partnerom Xiaomi v EÚ. Predaj Xiaomi smartfónov odštartuje v Poľsku, no postupne budú pribúdať ostatné trhy strednej a východnej Európy.

xiaomi-mi5-gold-foto-3

Xiaomi Mi5

V ponuke spoločnosti ABC Data budú tri modely smartfónov: Xiaomi Mi5, Xiaomi Redmi Note 3 a Xiaomi Redmi 3S. Odporúčaná cena vlajkového modelu Xiaomi Mi5 (32 GB) bola stanovená na 1799 poľských zlotých, čo je v prepočte necelých 420 €. Redmi Note 3 (Snapdragon 650 a 16 GB ROM) sa bude v Európe predávať za oficiálnych 235 €, zatiaľ čo Redmi 3S (16 GB) si kúpime za 165 €. Budúci rok bude ponuka rozšírená o nové Xiaomi produkty, vrátane audio zariadení a veľmi slávnych externých batérií.

„Xiaomi je jedným z najrýchlejšie rastúcich výrobcov na svete. Počas niekoľkých rokov sa spoločnosť vyvinula v globálneho dodávateľa. Tým viac sme poctení, že ABC Data sa stal prvým oficiálnym distribútorom značky Xiaomi, a to nielen v Poľsku, ale aj v celej Európskej únii. Sme presvedčení o tom, že produkty od Xiaomi sa tešia veľkej obľube. Vyrábané sú vo vysokej kvalite, elegancii a sú cenovo dostupné.“ – hovorí Ilona Weiss, predsedkyňa správnej rady spoločnosti ABC Data.

Xiaomi Mi5 3GB/32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Predaj smartfónov Xiaomi začína už dnes, 22. septembra prostredníctvom obchodného reťazca X-KOM. „Čoskoro však náš predajný kanál rozšírime o ďalších predajcov.“, dodáva Andrzej Kuźniak, podpredseda správnej rady ABC Data.

K dispozícii je aj plnohodnotná dvojročná záruka uplatniteľná na území Európy spolu s kompletným servisom.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
18%
Páči sa mi to
56%
Chcem to
0%
Mám to
2%
Nepáči sa mi to
20%
Neznášam to
4%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ portálu FonTech.sk, milovník IT, smartfónov a kvalitnej hudby. Nepohrdnem ani kvalitnou turistikou na horskom bicykli či dobrým jedlom. Kontaktovať ma môžete na [email protected]h.sk