Podstatná časť výrobcov smartfónov v dnešnej dobe odsúva potrebu prítomnosti slotu pre microSD karty na poslednú koľaj. Čínsky portál IT Home však našiel patent spoločnosti Xiaomi, ktorý rieši túto problematiku implementovaním pamäte do SIM karty, píše portál Android Authority.

Desiatky gigabajtov integrovaného úložiska v telefóne je dnes už samozrejmosťou, no stále sa nájde niekoľko používateľov, ktorí by sa cítili bezpečnejšie, ak by mali možnosť rozšíriť pamäť svojho zariadenia o niekoľko gigabajtov navyše.

Výrobcovia smartfónov, ktorí chorobne šetria miesto v zariadeniach tieto potreby nevnímajú, a tak každý rok vidíme na trhu vlajkových lodí stále menej zariadení s rozšíriteľnou pamäťou. Čo by si však povedal, keby tvoje zariadenie v slote na SIM kartu našlo ešte kúsok miesta pre nejaký gigabajt navyše?

Pixabay

Na niečom podobnom s najväčšou pravdepodobnosťou rozmýšľali aj v Xiaomi. Nový patent nanešťastie ukazuje, ako by táto technológia mohla fungovať, no exkluzívne len pre zariadenia od Xiaomi. SIM karta by totiž nebola rozšíriteľná o presne stanovený štandard ako v prípade SD kariet, ale proprietárne úložisko, len pre konkrétne zariadenia Xiaomi.

Nenechaj si ujsť
Jedna z grafických kariet od AMD sa prehrieva. Môže za to bizarná chyba

Aj keď ide o zaujímavú myšlienku, vyskytuje sa tu však otázka, či Xiaomi nenaskakuje na tento vlak príliš neskoro. Novým a nekompromisne približujúcim sa trendom sú karty eSIM, s ktorými celý slot na tieto karty pravdepodobne zanikne. Týmto výrobcovia smartfónov ušetria potrebné milimetre ako v segmente rozšíriteľnej pamäte, tak aj na poli SIM kariet.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom