AMD už niekoľko rokov doslova súperí s ohňom. Aj keď prehrievanie produktov má už prakticky pod kontrolou, na svetlo sveta vyšiel nový problém, týkajúci sa jednej špecifickej karty. AMD RX 5700 má zvýšené teploty v prípade, že šasi karty nie je správne osadené, píše sa na oficiálnej stránke ASUSu.

Pri testovaní v spoločnosti ASUS prišli na to, že prehrievajúce sa karty zo série AMD RX 5700, dokážu pracovať aj pri podstatne nižších teplotách. V článku pripisujú vinu zlej konštrukcii karty, a to konkrétne zle zvoleným skrutkám, ktoré spájajúc šasi karty. Zistili, že ak pritlačia na chladič vyšším tlakom ako tomu je teraz, dokáže regulovať teploty podstatne lepšie a pracovať tak výrazne efektívnejšie.

Nenechaj si ujsť
Investície do českého filmové priemyslu sú miliardové. Netflix a Amazon rozbehli gigantický biznis

ASUS pri konštruovaní terajšej karty pracoval s tlakom 2-2,7 barov. Pri napravovaní tejto chyby v najbližších dňoch aplikuje tlak minimálne 3-4 bary za účelom lepšieho priliehania na chladič.

Výsledkom zistenia je, že ASUS pri sérii kariet ROG STRIX RADEON RX 5700 v budúcnosti použije nové skrutky, ktoré dokážu vyvinúť dostatočný tlak šasi na chladič. ASUS si chybu uvedomil a podľa všetkého každému, kto si kartu už zaobstaral, poskytne bezplatnú opravu. Službu bude ASUS poskytovať už od marca tohto roka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP