Aj keď ide o trochu bizarný zápis, čínska spoločnosť Xiaomi dosiahla svoj tretí záznam do Guinnessovej knihy rekordov. Tentoraz sa jej to podarilo s pomocou veľkého počtu smartfónov.

Xiaomi pred pár hodinami oznámilo svoj nový model smartfónu Mi Play s procesorom od Mediatek a práve tento produkt poslúžil na vytvorenie rekordu. V jednom z čínskych obchodných centier totiž spoločnosť postavila najväčší dynamický displej v tvare vianočného stromčeka.

Xiaomi / Weibo

Má výšku osem metrov a na jeho stavbu sa použilo 1050 smartfónov. Tieto hodnoty vyhlásila komisia za rekordné a spoločnosť tak má ďalší zápis v Guinnessovej knihe rekordov. Ešte predtým sa jej podarilo dosiahnuť zápis za otvorenie 500 predajní v Indii a vytvorenie loga s takmer 10 000 žiarovkami.

Novinka s nízkou cenou

1050 smartfónov ale nebolo jednoduché zosynchronizovať, aby každý na svojom displeji ukazoval presnú časť z celkového obrazu. Pre Xiaomi bol však najnovší počin rozhodne dobrý marketingový ťah, ktorý pomôže spropagovať nový model Xiaomi Mi Play. Udalosti sa zúčastnil aj CEO spoločnosti Lei Jun, ktorý do stavby doplnil posledný smartfón. Vytvorenie stromčeka trvalo celkovo 12 hodín a pre návštevníkov obchodného centra zároveň slúži ako Wi-Fi hotspot.

Xiaomi

Xiaomi Mi Play je novým smartfónom spoločnosti, ktorý však zrejme nebude priamo dostupný na našom trhu. Disponuje procesorom Mediatek P35, displejom s veľkosťou 5,84 palcov, rozlíšením FullHD+ a malým výrezom. Operačná pamäť ponúka 4 GB s vnútorným úložiskom na úrovni 64 GB. Xiaomi do smartfónu implementovalo len zastaralý Micro USB port pre nabíjanie 3000 mAh batérie. Vzadu sa ešte nachádza duálny fotoaparát s rozlíšením 12 a 2 MPx. Cena smartfónu by mala začínať na úrovni 160 dolárov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom