I keď to tak zrejme na prvý pohľad nevyzerá, o smartfóny spoločnosti Xiaomi je vo svete stále menší záujem. Za posledné dva roky sa tak tento ambiciózny výrobca musel vysporiadať s poklesmi predajov, ktoré boli najviac badateľné na domácom čínskom trhu.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Táto nepriaznivá situácia sa nezlepšuje ani v práve prebiehajúcom prvom kvartáli, nakoľko reálne predaje naďalej zaostávajú za očakávaniami. K ich toľko potrebnému navýšeniu zatiaľ veľmi neprispeli ani zaujímavé modely Mi Note 2 či Mi MIX, ktorý bol nepochybne najzaujímavejším smartfónom minulého roka. Spoločnosť však začína podnikať prvé kroky, ktoré by mali situáciu opäť zvrátiť v jej prospech. Vďaka tomu sa podľa najnovších informácií dočkáme počas tohto roka väčšieho počtu smartfónov, než sme boli zvyknutí v rokoch minulých.

Nenechaj si ujsť
Procesor Xiaomi Pinecone bude oficiálne predstavený 28. februára

V roku 2017 sa tak môžeme tešiť na viaceré zariadenia strednej triedy, pričom by sme sa tiež mohli dočkať aj predstavenia viacerých zaujímavých high-endov. Zdroj blízky tomuto čínskemu výrobcovi ďalej uvádza, že je jeho primárnym cieľom urýchlenie výroby. Po novom by sa tak mal značne skrátiť časový interval od predstavenia zariadení po začiatok ich predaja. Okrem toho je tiež celkom možné, že na opätovné doskladnenie zásob nebudeš musieť čakať tak dlho ako je tomu v súčasnosti. Z časti sa na plánovanom urýchlení výroby majú podieľať aj nové procesory Xiaomi Pinecone, ktoré budú pravdepodobne implementované do veľkej väčšiny pripravovaných zariadení.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
43%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
57%
Neznášam to
0%
O autorovi
Patrik Tarics
Pre technológie dýcham! Okrem toho ma však zaujímajú aj dobré filmy, seriály, hudba a šport každého druhu. Ak chceš so mnou prehodiť pár slov, môžeš ma kontaktovať na mail [email protected]