Gigant z Číny konečne potvrdil dátum predstavenia svojho prvého procesora z vlastnej výroby. Xiaomi Pinecone by sme mali spočiatku vidieť v modeli Mi5C a neskôr aj v drahších smartfónoch.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Je to teda oficiálne. Xiaomi po nekonečných dohadoch a špekuláciách konečne potvrdilo dátum predstavenia formou teasera. Prvým pokusným králikom pre tento procesor by malo byť Xiaomi Mi5C, teda odľahčená verzia Mi5-ky so zameraním do vyššej strednej triedy. Výrobca síce neprezradil, či spolu s procesorom predstaví aj nejaké zariadenie, ktoré ho budú používať, no predstavením procesoru a smartfónu Mi5C zároveň by nás Xiaomi určite milo prekvapilo.

xiaomi pineconezdroj fotografie: Xiaomi/Weibo

Spoločnosť si zatiaľ necháva špecifikácie až na oficiálne predstavenie a my sa tak zatiaľ môžeme spoliehať iba na neoverené informácie. Očakáva sa predstavenie dvoch modelov – V670 a V970 – pričom Mi5C by malo byť vybavené prvým menovaným. Ten bude zrejme disponovať štyrmi jadrami Cortex-A53 na vyššej frekvencii a rovnakými štyrmi jadrami Cortex-A53, no na nižšej frekvencii. Procesoru dopomôže grafický akcelerátor Mali-T860 MP4 s frekvenciou 800 MHz. Bohužiaľ, zastaraný 28 nm výrobný proces úplne zaklincoval podobnosť čipsetu k MediaTekom.

xiaomi mi5c

Reálna fotografia, na ktorej je zrejme Xiaomi Mi5C

zdroj fotografie: Weibo

O V970-ke ale našťastie môžeme môžeme povedať pravý opak. Tá pojme štyri výkonné jadrá Cortex-A73 a štyri slabšie jadrá Cortex-A53. Takt sa má pohybovať od minimálnej frekvencie 2.0 GHz až k maximálnej frekvencii na úrovni 2.7 GHz. S procesorom bude kooperovať grafická jednotka Mali-G71 MP12 na frekvencii 900 MHz. Či sa tieto špecifikácie aj nakoniec potvrdia, sa dozvieme už 28. februára na oficiálnom predstavení v Pekingu.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
33%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
67%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.