banner-redmi-3sVčerajší deň bol mimoriadne dôležitý nielen pre smartfónový „svet“. Xiaomi predstavilo svetu svoj dlho očakávaný vlajkový model série Redmi – Redmi Pro a tiež svoj historicky prvý notebook, ktorý rozhodne zaváži pri rozhodovaní mnohých majiteľov pri kúpe nového notebooku. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Xiaomi Redmi Pro vytŕča z radu vďaka výbave, brúsenému hliníkovému telu a najmä vďaka duálnemu fotoaparátu, ktorý sa v danej cenovej kategórii len tak nevidí. Na to, aké bude fotoaparát podávať výsledky pri našich testoch sa veľmi tešíme. Zatiaľ sa však musíme uspokojiť s oficiálnymi ukážkovými fotografiami, ktoré sú vraj vytvorené so Xiaomi Redmi Pro. Nad tým, či fotografie skutočne pochádzajú z tohoto smartfónu by sa dalo polemizovať, no aspoň nám ukazujú, čo približne od fotoaparátu môžeme očakávať.

Xiaomi Redmi 3 PRO 3GB/32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


Xiaomi-Redmi-Pro-camera-test-images

pho_focus-item06-bg

Samotný fotoaparát sa teda skladá z dvoch snímačov, a to z hlavného 13 MPx Sony IMX258 a z 5 MPx hĺbkového senzoru od Samsungu. Práve sekundárny snímač bude fotografie obohacovať o takzvaný bokeh efekt, čiže efekt rozostreného pozadia, ktorý je možné dosiahnuť najmä kvalitnými profesionálnymi zrkadlovkami. Clona má hodnotu f/2.0, no softvérovo ju je možné zmeniť od f/0,95 až po f/5,6. Testy ukázali, že väčšie pixely negarantujú vždy kvalitné výsledky, a to je možno aj dôvod, prečo sa Xiaomi rozhodlo použiť ďalší 5 MPx snímač. Ten navyše poskytuje aj možnosť dodatočného zaostrenia fotografií na ľubovoľné miesto aj po odfotení.

TIP: Koľko zaplatíme za Xiaomi Redmi Pro my?

pho_focus-item04

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom