Mnoho skalných fanúšikov spoločnosti Xiaomi sa už nevie dočkať tohtoročných smartfónov, od ktorých majú vysoké očakávania. Modelom Redmi Note 4X výrobca skôr sklamal ako potešil, no svoju reputáciu by si u fanúšikov mohol napraviť predstavením Xiaomi Redmi Pro 2.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

O Xiaomi Redmi Pro 2 sme počuli len nedávno v súvislosti s informáciami o nadchádzajúcom smartfóne od Xiaomi, ktoré má byť vybavené novinkou spomedzi procesorov. Konkrétne máme na mysli pripravovaný Qualcomm Snapdragon 660, ktorý s najväčšou pravdepodobnosťou čínsky výrobca integruje do svojho najnovšieho Redmi Pro 2. Novinkou má byť tiež vylepšený duálny fotoaparát.


zdroj fotografie: Xiaomi

Xiaomi Redmi Pro v bleskovom výpredaji

Procesor Snapdragon 660 má byť nástupcom veľmi úspešného Snapdragonu 650 a jeho vylepšených verzií 652 / 653. Základom tohto čipsetu bude celkovo osem jadier vyrábaných modernejšou 14 technológiou. Jadrá budú rozdelené do dvoch clusterov, pričom štyri výkonnejšie Kryo jadrá budú taktované na 2,2 GHz a ďalšie štyri s taktom 1,9 GHz budú aktivované pri menej náročných úlohách. Nový čipset bude taktiež vybavený výkonnejším grafickým akcelerátorom Adreno 512, ktorého schopnosti zatiaľ priblížené neboli. Snapdragon 660 bude podporovať rýchlejšie RAM pamäte LPDDR4X a vnútorné pamäte UFS 2.1.

Výkon Xiaomi Redmi Note 3 Pro so Snapdragonom 650

Celkovo sa očakáva, že výkon Snapdragonu 660 bude vyšší ako v prípade MediaTek Helio X30, čo má byť jeho hlavný konkurent. Medzi ďalšie, doteraz nepotvrdené špecifikácie očakávaného Xiaomi Redmi Pro 2 spadá aj 4 GB / 6 GB RAM, 64 GB / 128 GB pamäť, 4500 mAh batéria a po novom aj vylepšený duálny fotoaparát, ktorým si bude chcieť Xiaomi napraviť reputáciu po prvom modeli série Redmi Pro. Druhá generácia smartfónu zrejme príde s hlavným 12 MPx snímačom Sony IMX362, ktorý sa radí medzi tie kvalitnejšie.

Duálny fotoaparát v Redmi Pro

zdroj fotografie: MIUI.com

Predstavenia Xiaomi Redmi Pro 2 by sme sa mohli dočkať niekedy neskôr v druhej polovici tohto roka, kedy sa má Snapdragon 660 ukázať v prvých smartfónoch. Redmi Pro 2 tak bude predstavené presne rok od debutu svojho predchodcu.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
90%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
10%
Neznášam to
0%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ portálu FonTech.sk, milovník IT, smartfónov a kvalitnej hudby. Nepohrdnem ani kvalitnou turistikou na horskom bicykli či dobrým jedlom. Kontaktovať ma môžete na [email protected]