Portfólio čínskeho Xiaomi k dnešnému dňu tvorí ohromné množstvo tých najrôznejších modelov smartfónov. Xiaomi Redmi Note 5A prichádza ako dostupná novinka, ktorá je aktuálne v predaji za skvelú cenu bez ďalších poplatkov.

Z rôznorodej ponuky čínskych výrobcov smartfónov svojimi kúskami dokázalo široké publikum fanúšikov zaujať tamojšie Xiaomi. Táto spoločnosť totiž dokáže aj za malý peniaz priniesť zákazníkovi kvalitný smartfón so slušnou výbavou. Najnovším počinom tohto výrobcu je v nižšom segmente model Redmi Note 5A.

Jeden z vôbec najlacnejších v Európe

Xiaomi Redmi Note 5A Global zdobí lákavá cenovka, ktorá sa v prípade verzie s 2 GB RAM a 16 GB pamäťou pohybuje na úrovni 78 €, a to len vďaka kupónu, ktorý nájdeš v našom FonTech Shope. Naša cenovka je dokonca nižšia ako oficiálna čínska cena, ktorá činí 699 juanov, teda necelých 90 €.

Kúpiť Xiaomi Redmi Note 5A Global z EU skladu za 78 €
Zľavový kupón vo FonTech Shope

A čo viac, smartfón ti bude doručený expresne za 2 – 5 dní, keďže sa nachádza priamo v európskom sklade. Vďaka tomu tak už nebudeš platiť žiadne ďalšie poplatky. Dodanie expresným kuriérom stojí necelých 5 €.

Solídna výbava v krásnom tele

Doménou tohto smartfónu nie je špičkový procesor ani dokonalý displej, ale kvalitná konštrukcia a solídna výbava, ktorá menej náročnému majiteľovi rozhodne vystačí. Dostatočný výkon mu dodáva 8-jadrový procesor Snapdragon 435 od amerického Qualcommu. S týmto čipom spolupracuje operačná pamäť RAM o kapacite 2 GB a pre osobné súbory Xiaomi prináša aj 16 GB internej pamäte. Tá sa dá v prípade potreby rozšíriť o ďalších 128 GB prostredníctvom microSD karty, pre ktorú je vyhradený samostatný slot. Všetok grafický obsah na 5,5″ HD displeji zobrazuje grafický akcelerátor Adreno 505.

Zobrazovací panel tiež dostal zaoblené okraje v 2.5D tvare, vďaka čomu je každodenné používanie ešte príjemnejšie. Priestor nad ním osídlil selfie fotoaparát s rozlíšením 5 MPx. Kvalitné „svojky“ dokáže zachytiť aj vďaka clone f/2.0 a širokému záberu 76.4°. Jeho hlavný ekvivalent na zadnej strane disponuje 13 MPx rozlíšením, clonou f/2.2 či PDAF zaostrovaním.

Všetok hardvér je ukrytý v útrobách kovovej konštrukcie s hrúbkou len 7.7 mm. V tele Xiaomi Redmi Note 5A sa skrýva aj slušná konektivita, ktorej nechýba Wi-Fi v štandarde 802.11b/g/n, Bluetooth 4.2 a samozrejmosťou je už GPS modul či surfovanie v 4G sieti. V tomto smere nás Xiaomi bohužiaľ znova ukrátilo o pásmo B20 a tejto novinke tak chýba podpora pre frekvenciu 800 MHz. Zdrojom energie pre nenáročný hardvér je 3080 mAh batéria, ktorú je možné nabíjať skrz starší microUSB port. Výrobca mu však do výbavy pribalil aj nový Android Nougat, ktorý skrášľuje fantastická nadstavba MIUI 9. Solídnu výbavu.

Kupón v košíku uplatníš nasledovne:

Zobraziť celú galériu (12)
Screenshot / Gearbest

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP