banner-redmi-4
Zatiaľ čo mnoho známych výrobcov už predstavilo svoje prvé smartfóny pre rok 2017, Xiaomi sa na predstavenie noviniek ešte len pripravuje. Medzi prvými by mali prísť aktualizované verzie aktuálnych Redmi Note 4 a Redmi 4 smartfónov, ktoré majú priniesť aj jeden pre Európanov dôležitý aspekt.

Azda najväčším nedostatkom skvelých smartfónov od Xiaomi je v drvivej väčšine neúplná podpora rýchlej mobilnej LTE siete v európskych krajinách. Po obrovskej kritike zo strany fanúšikov si to Xiaomi zrejme uvedomilo a už minulý rok na trh uvidelo hneď tri smartfóny, ktoré naše „LTE-čko“ podporujú. Tento rok sa k ním majú pridať ďalšie modely, ktoré budú opäť z obľúbenej rady smartfónov Xiaomi Redmi. Medzi nimi sa má nachádzať aj Xiaomi Redmi Note 4X, čo bude vylepšenou verziou aktuálneho phabletu strednej triedy.

xiaomi redmi note 4

Aktuálny Xiaomi Redmi Note 4 s Helio X20 CPU

Zobraziť aktuálnu cenu a špecifikácie Xiaomi Redmi Note 4

Práve spomínaný Xiaomi Redmi Note 4X sme teraz objavili v ponuke e-shopu Gearbest.com, kde je smartfón momentálne vedený len ako oznámený. Gearbest však uviedol špecifikácie novinky, ktoré vyzerajú naozaj reálne. Upgradovaná verzia aktuálneho Xiaomi Redmi Note 4 príde s procesorom amerického Qualcommu, konkrétne Snapdragonom 653 s taktom 2,0 GHz, ktorému bude pri multitaskingu dopomáhať až 4 GB operačná RAM pamäť. S výmenou procesora súvisí aj výmena grafického akcelerátora a Redmi Note 4X dostane výkonný Adreno 510 čip. Súčasťou hardvérovej výbavy očakávaného Note 4X bude aj veľká 64 GB vnútorná pamäť.

redmi-note-4x-gearbest
zdroj fotografie: Gearbest

Ostatné špecifikácie by sa zmeniť nemali a smartfón tak príde s 5,5″ FullHD displejom, 13 MPx zadným a 5 MPx predným fotoaparátom, 4100 mAh batériou a samozrejme aj MIUI 8 nadstavbou. Gearbest však neuvádza kompletnú LTE podporu a pravdepodobne tak ide o čínsku verziu smartfónu. Očakávame, že bude dostupná aj medzinárodná verzia s rovnakou výbavou a plnou LTE podporou navyše. Prvá odhadovaná cena Xiaomi Redmi Note 4X je podľa e-shopu 274 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP