Väčšina smartfónov značky Xiaomi nemá v podpore dôležité slovenské 800 MHz LTE pásmo, teda až na pár výnimiek. Azda najznámejším je model vyššej strednej triedy, Redmi Note 3 Special Edition. Po predstavení štvrtej generácie smartfónu rady Note sme ostali trochu sklamaní, pretože ani Xiaomi Redmi Note 4 nepriniesol plnú podporu slovenských LTE sietí.

Nedávno výrobca tento model mierne vylepšil, no väčšia zmena sa dotkla len procesora. MediaTek Helio X20 nahradil dôveryhodnejší Snapdragon 625, no podpora 800 MHz LTE frekvencie ostala otázna. Teraz však nastala rovnaká situácia, ako v prípade tretej generácie populárneho Xiaomi Redm Note smartfónu.

Xiaomi Redmi Note 4X 3GB/32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Xiaomi Redmi Note 4X
zdroj fotografie: Mobile.IT168

Kúpiť Xiaomi Redmi Note 4X za 184 €
Zľavový kupón 4AndroidPhones

Na taiwanskej stránke Xiaomi sa totiž vo špecifikáciách modelu Xiaomi Redmi Note 4X objavila podpora LTE pásma B20, čo znamená 800 MHz frekvenciu. Je teda len otázkou času, kedy sa tento model rozšíri do najznámejších čínskych e-shopov, ktoré ho opäť označia ako „medzinárodnú verziu“. My len dúfame, že to nebude trvať dlho a že eshopy zachovajú prijateľnú cenu pre naše peňaženky. Vďaka podpore spomínaného pásma by si Xiaomi naspäť získalo sklamaných fanúšikov a Xiaomi Redmi Note 4X „Special Edition“ by sa tak po Redmi Note 3-ke mohol stať novým bestsellerom.

Xiaomi Redmi Note 4X
zdroj fotografie: Mobile.IT168

Nenechaj si ujsť
Xiaomi Redmi Note 4X po novom zoženieš aj na Slovensku

Zvyšnej výbavy sa však žiadna zmena nedotkla. Naďalej sa tak budeme stretávať s kvalitnou kovovou konštrukciou, v ktorej je z prednej strany osadený 5.5-palcový FullHD IPS displej. Pod kapotou si našiel miesto osemjadrový procesor Snapdragon 625, ktorému sekunduje 3 GB RAM a 32 GB úložisko. Zadná strana zas obsahuje 13 MPx fotoaparát s clonou f/2.0 a PDAF zaostrovaním. V neposlednom rade je vo výbave aj podpora DualSIM, snímač odtlačkov, Android 6.0 Marshmallow a masívna 4100 mAh batéria. V taiwanskej verzii je teda dostupná aj podpora 800 MHz frekvencie (prásmo B20), ktorá sa používa na Slovensku mimo miest a na dedinách. Okrem toho, LTE je podporované aj na pásmach B1/B3/B4/B5/B7/B8. Cena pre taiwanský trh bola stanovená na necelých 155 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom