Je nám celkom jasné, že veľká časť z vás radšej ako z čínskych, respektíve svetových e-shopov, nakupuje práve na stránkach slovenských. Predsa len je následne jednoduchšie vybaviť prípadnú reklamáciu, pričom samotná záruka netrvá jeden, ale dva roky podľa zákona. Ak teda patríš do tejto skupiny a zaujal ťa nový Xiaomi Redmi Note 4X, rozhodne čítaj ďalej.

Tento, v našich končinách, dlho očakávaný prístroj totižto oficiálne dorazil aj k nám na Slovensko a prvé tunajšie e-shopy ho tak zaradili do svojej ponuky. Ešte predtým ako sa však zameriame na jeho samotnú cenu si poďme pripomenúť jeho výbavu. Táto novinka je po dizajnovej a konštrukčnej stránke zhodná s modelom Redmi Note 4, ktorý sa už na Slovensku predáva hodnú chvíľu. Celá konštrukcia je tak obalená v kvalitnom hliníku, ktorý chýba jedine na prednej strane, ktorú zas vypĺňa odolné sklo s 2.5D zaoblením hrán. Toto sklo slúži na ochranu 5,5-palcového IPS displeja s FullHD rozlíšením.

Xiaomi Redmi Note 4X 3GB/32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Zobraziť slovenskú cenu Xiaomi Redmi Note 4X

Okrem iného však prekrýva aj 5 MPx selfie fotoaparát či trojicu senzorových tlačidiel. Zadná strana zaujme optikou 13 MPx zadného fotoaparátu, ktorý využíva clonu f/2.0, rýchle PDAF zaostrovanie a v horších svetelných podmienkach aj dvojicu LED bleskov. Na tejto strane sa ďalej nachádza aj skener odtlačkov prstov. V útrobách smartfónu Redmi Note 4X sa ukrýva 8-jadrový procesor Snapdragon 625, ktorý spolupracuje s grafickým akcelerátorom Adreno 506. Dostalo sa aj na 3 GB pamäte RAM a 32 GB interné úložisko. Aby toho nebolo málo, táto žhavá novinka obsahuje aj 4100 mAh batériu s podporou rýchleho nabíjania Quick Charge 3.0, ktorá je dobíjaná skrz klasický microUSB konektor.

Jediným, avšak dosť podstatným nedostatkom tohto zariadenia je absencia podpory LTE pásma B20, nakoľko sa dlhšiu dobu predpokladalo, že práve tento mierne upravený model spomínané LTE pásmo bude môcť bez problémov využívať. Nanešťastie sa tak nestalo a zdanlivo jediným faktorom, ktorým by, vzhľadom na oklieštenú výbavu, mohol Xiaomi Redmi Note 4X zaujať prípadných záujemcov je cena. Tá je však na Slovensku stanovená na 246 €.

Novinky