banner-redmi-4
Už to nie je len Čína, kde Xiaomi oficiálne predáva svoje cenovo dostupné produkty. Počas niekoľkých rokov pôsobnosti spoločnosť Xiaomi expandovala na ďalšie ázijské trhy, medzi ktorými je aj India.

Ak dianie okolo čínskeho technologického giganta Xiaomi pravidelne sleduješ, potom ti určite neuniklo predstavenie indického Xiaomi Redmi Note 4. To prebehlo 19. januára, pričom indická verzia Redmi Note 4 prišla s niekoľkými hardvérovými zmenami. Prvý predaj nového zariadenia prebehol včera, 23. januára, a Xiaomi má obrovský dôvod na radosť. Redmi Note 4 v Indii žne veľký úspech a všetkých 250 000 kusov sa vypredalo len za 10 minút! Pre Xiaomi to znamená nový rekord v predaji svojich zariadení na indickom trhu a zároveň išlo o doteraz najväčší čisto internetový predaj smartfónu v krajine.

Xiaomi Redmi Note 4
zdroj fotografie: Xiaomi

Indický Xiaomi Redmi Note 4 je vybavený Snapdragonom 625 a 4 GB RAM pamäťou. Cena začína od 137 €!

Kým Xiaomi láme predajné rekordy na ďalekých ázijských trhoch, na expanziu do ostatných európskych a amerických krajín sa ešte len pripravuje. Veľkú pomoc pre expanziu značky Xiaomi predstavoval Hugo Barra, ktorý však po 3 a pol roku zo spoločnosti odišiel a vracia sa späť do Silicon Valley. Pre Xiaomi bude takýto človek určite veľkou stratou, no spoločnosť zostavila nový tím ľudí, ktorý sa má o expanziu značky postarať rovnako dobre. Ako už vo svojom liste spomínal sám CEO Xiaomi, Lei Jun, výrobca bude s expanziou postupovať veľmi pomaly, aby sa oboznámil so všetkými nástrahami, ktoré naňho čakajú. Len čas ukáže, či a kedy sa produkty čínskeho giganta dostanú oficiálnou cestou aj do našej malej krajiny.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP