banner-redmi-4
Už to nie je len Čína, kde Xiaomi oficiálne predáva svoje cenovo dostupné produkty. Počas niekoľkých rokov pôsobnosti spoločnosť Xiaomi expandovala na ďalšie ázijské trhy, medzi ktorými je aj India.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Ak dianie okolo čínskeho technologického giganta Xiaomi pravidelne sleduješ, potom ti určite neuniklo predstavenie indického Xiaomi Redmi Note 4. To prebehlo 19. januára, pričom indická verzia Redmi Note 4 prišla s niekoľkými hardvérovými zmenami. Prvý predaj nového zariadenia prebehol včera, 23. januára, a Xiaomi má obrovský dôvod na radosť. Redmi Note 4 v Indii žne veľký úspech a všetkých 250 000 kusov sa vypredalo len za 10 minút! Pre Xiaomi to znamená nový rekord v predaji svojich zariadení na indickom trhu a zároveň išlo o doteraz najväčší čisto internetový predaj smartfónu v krajine.

Xiaomi Redmi Note 4
zdroj fotografie: Xiaomi

Indický Xiaomi Redmi Note 4 je vybavený Snapdragonom 625 a 4 GB RAM pamäťou. Cena začína od 137 €!

Kým Xiaomi láme predajné rekordy na ďalekých ázijských trhoch, na expanziu do ostatných európskych a amerických krajín sa ešte len pripravuje. Veľkú pomoc pre expanziu značky Xiaomi predstavoval Hugo Barra, ktorý však po 3 a pol roku zo spoločnosti odišiel a vracia sa späť do Silicon Valley. Pre Xiaomi bude takýto človek určite veľkou stratou, no spoločnosť zostavila nový tím ľudí, ktorý sa má o expanziu značky postarať rovnako dobre. Ako už vo svojom liste spomínal sám CEO Xiaomi, Lei Jun, výrobca bude s expanziou postupovať veľmi pomaly, aby sa oboznámil so všetkými nástrahami, ktoré naňho čakajú. Len čas ukáže, či a kedy sa produkty čínskeho giganta dostanú oficiálnou cestou aj do našej malej krajiny.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
100%
Neznášam to
0%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ portálu FonTech.sk, milovník IT, smartfónov a kvalitnej hudby. Nepohrdnem ani kvalitnou turistikou na horskom bicykli či dobrým jedlom. Kontaktovať ma môžete na [email protected]
 • peterpan

  Stále verím že príde aj model redmi note 4X s full LTE a snapom 653 a prednou čítačkou ako avizovalo xiaomi predtým ,toto je soda a grc. A keď už by som chcel snap 625 a xiaomi vezmem predsa logicky redmi 4 pro čo je takmer totožný fon akurát kus menší..A hlavne o dosť lacnejší..

  • Peternetrep

   PeterPan…. nekonecný vizionar co sa do vsetkeho rozumie. tie tvoje komentare nas vsetkych neskutocne bavia. xiaomi neavizovalo ziadnu verrziu s fulllte a snap 653… tak uz tu neteoretizuj donekonecna…

   • peterpan

    Staraj sa láskavo o seba ..sami fonyzciny to tvrdili a aj tu články vychádzali tak láskavo netrep .. si over informácie ,ti tu dám x článkov ktoré hovorili o full LTE redmi note 4X a snape 653 ,tak sa smej zo svojho fotra, akého „podareneho“ synacika vychoval ktorý kradne na webe druhým nicky a smeje sa z druhých.. sa zamysli láskavo nad sebou..

   • marek7610

    Ale aspoň niečo napísal!

 • marek7610

  Môj názor na ‘peterpana’ ! Niekedy sa nestotožňujem z jeho názorom, ale niekedy áno. No zdá sa že je verný tejto stránke a z obľubou ju navštevuje. Píše svoje názory a budem úprimný aspoň nejaké názory má. Doteraz netuším koľko čitateľov/návštevníkov má táto stránka, ale viem, že naj je ten čo sa k článkom aj vyjadrí a nepreletí to len tak na wc-ku. Byť majiteľom stránky, tak si to vážim. To že sa nikto nevyjadríte ( na to slúži táto sekcia ) znamená, že sa bojíte osočovania a zosmiešňovania, tak ako to robíte s ‘peterpan’. Ale je aspoň ten, čo má gule niečo napísať. Ostatný kde máte názory? Hambíte sa? Prečo autori tejto stránky založili túto stránku? Je to pre nás pre ľudí a niekedy mám pocit že tu nechodí nikto. Každý sme nejaký, neodsudzujte druhých, ale rešpektujte názory iných. Sú to len názory. Nikto Vám na majetok či zdravie nesiaha. PS: diskusia je o diskutovaní, ale tu nevediete žiadnu! Diskusia tejto stránky má napomôcť druhým, pri výbere mobilu či gadgetu o to tu ide? Či nie? Kľudne okomentujte. Nezbláznim sa s toho!