banner-redmi-note-4
Ako už Xiaomi avízovalo, dnes, 19.1.2017 na druhom najväčšom ázijskom trhu so smartfónmi, predstavilo nový produkt. Xiaomi Redmi Note 4 nám je už síce dobre známy, no verzia pre Indiu prichádza s niekoľkými rozdielmi. 

Minuloročný Xiaomi Redmi Note 3 bol v Indii najpredávanejším Xiaomi smartfónom v histórii. Spoločnosť na tomto trhu predala až 3,6 milióna kusov populárnej Redmi Note „trojky“. Touto štatistikou začal dnešnú indickú konferenciu Hugo Barra, ktorý oficiálne predstavil nástupcu spomínaného smartfónu. Indická verzia Xiaomi Redmi Note 4 prichádza oproti tej čínskej s niekoľkými zmenami. Tou najzásadnejšou je nepochybne zmena procesora. 10-jadrový MediaTek Helio X20 bol nahradený osemjadrovým Snapdragonom 625 od amerického Qualcommu, ktorý nájdeme napríklad aj v Xiaomi Redmi 4.

xiaomi-redmi-note-4-pre-indiu
zdroj fotografie: Xiaomi

Xiaomi Redmi Note 4 s Helio X20 len za 151 €!
Zľavový kupón RMLLPT

Procesor je vyrobený modernejšou 14 nm výrobnou technológiou, vďaka čomu sa procesor chváli vyššou energetickou efektívnosťou. V porovnaní s minuloročným modelom, indický Redmi Note 4 ponúka až o 25 % vyššiu výdrž batérie. Refreshnutá Redmi Note „štvorka“ bude v najvyššej verzii disponovať aj 4 GB operačnou RAM pamäťou, s ktorou ruka v ruke ide aj 64 GB vnútorné úložisko. Smartfón bude k dispozícii aj vo verziách s 2 GB a 3 GB RAM, pričom obe ponúknu 32 GB vnútornú pamäť. S novým procesorom prichádza aj nový grafický čip, Adreno 506, ktorý sa nebojí ani graficky náročnejších herných titulov.

xiaomi-redmi-note-4-pre-indiu-7
zdroj fotografie: Xiaomi

Po dizajnovej stránke ide o starý dobrý Xiaomi Redmi Note 4, ktorý bude v Indii dostupný aj v čisto čiernom prevedení. Kovová konštrukcia na prednej strane integruje 5,5″ IPS displej s FullHD rozlíšením, na zadnej zasa snímač odtlačkov prstov. Vo fotografickej výbave sa nič nezmenilo. Snímač s 13 MPx rozlíšením, clonou f/2.0, PDAF zaostrovaním a LED bleskom si svoje miesto našiel vzadu. Indickí užívatelia si budú môcť svojky vytvoriť v 5 MPx rozlíšení pri rovnakej clone, pričom dostupný je aj režim skrášľovania. Xiaomi nezabúda ani na poriadnu výdrž, ktorú zabezpečí 4100 mAh batéria s klasickou rýchlosťou nabíjania. Samozrejmosťou je aj hybridný DualSIM slot pre dve SIM karty alebo jednu SIMku a jednu microSD kartu do 128 GB. V podpore LTE sietí nájdeme len dve európske pásma, a to 850 MHz (B5) a 1800 MHz (B3). Na spomínanú verziu s plnou LTE podporou si tak budeme musieť ešte počkať.

xiaomi-redmi-note-4-pre-indiu-2
zdroj fotografie: Xiaomi

Ak ťa náhodou zaujímajú aj ceny indického Xiaomi Redmi Note 4, tu sú. Základná verzia s 2 GB RAM / 32 GB ROM bude stáť 9999 indických rupií (137 €), za vyššiu verziu s 3 GB RAM / 32 GB v Indii zaplatia 10 999 rupií (151 €) a najvyššia verzia so 4 GB RAM / 64 GB ROM ich bude stáť 12 999 rupií (179 €). Predaj odštartuje 23. januára prostredníctvom v Indii populárneho nákupného portálu Flipkart a oficiálnej webovej stránky Xiaomi.

xiaomi-redmi-note-4-pre-indiu-1
zdroj fotografie: Xiaomi

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP