Tak ako všetky technologické sféry, aj čínske smartfóny prešli za posledné roky markantnou premenou. Lacným kópiám a „fejkom“ pomaly odzvonilo a do popredia sa dostali špičkové stroje. Potvrdzuje to obzvlášť tento kúsok. 

Posledné 3 roky zažívajú čínske smartfóny obrovský boom. Do popredia sa dostali najmä značky ako Xiaomi, OnePlus a pomerne čerstvo aj dcérska značka giganta Lenovo, ZUK. Všetky tieto značky majú vo svojom portfóliu high-end smartfóny, ktoré svojimi cenami aj dvakrát podliezajú známu konkurenciu. Teraz však nebude reč o smartfóne s high-end výbavou, aj keď sa jeho reálne schopnosti bez problémov vyrovnajú drahším modelom. Narážam na smartfón Xiaomi Redmi Note 4 (4X) v globálnej verzii, ktorá prichádza s kompletnou podporou európskych LTE sietí. Ak si čítal môj nedávny článok o prvých dojmoch z tohto zariadenia, už určite vieš, že ide o dokonalý kúsok a plná podpora LTE mu na dokonalosti len pridáva.

redmi note 4

Xiaomi Redmi Note 4 (X) je smartfón obalený v celokovovej konštrukcii, do ktorej výrobca vložil 5,5″ displej s FullHD rozlíšením a nádherným IPS panelom. Pod displejom nájdeme trojicu podsvietených kapacitných tlačidiel, nad displejom zasa 5 MPx selfie fotoaparát. Nechýba ani populárny snímač odtlačkov prstov, ktorý bol tentokrát umiestnený na zadnú stranu pod 13 MPx fotoaparátom.

redmi note 4

Dostatočný výkon poskytne osemjadrový Qualcomm Snapdragon 625 s taktom 2,0 GHz. Pri graficky náročnejších úlohách mu dopomôže akcelerátor Adreno 506 a plynulý multitasking zvláda 3 GB RAM pamäť. Vnútorné úložisko dostalo kapacitu 32 GB, no ak by ti to nestačilo, bez problémov si môžeš pamäť rozšíriť microSD kartami do 128 GB.

redmi note 4

Medzi najväčšie plusy Redmi Note 4 vo verzii s úsporným Snapdragon procesorom patrí aj priam špičková výdrž. Na nej sa, samozrejme, podieľa aj 4100 mAh batéria a výborne optimalizovaný Android 6.0 spolu s MIUI 8 nadstavbou. Smartfón nemá problém zvládnuť dva naozaj náročné dni. Pri striedmom používaní sa výdrž môže vyšplhať až na 5 dní. Samozrejmosťou je potom aj DualSIM slot a k dokonalosti nechýba ani už avízovaná plná podpora LTE, teda aj 800 MHz frekvencie.

redmi note 4

Kúpiť Xiaomi Redmi Note 4 s plným LTE za 158 €
Zľavový kupón BGN4G

Aby toho nebolo málo, Xiaomi Redmi Note 4 v globálnej verzii kúpiš vďaka zľavovému kupónu BGN4G len za 158 €. Cestu tvojmu novému telefónu z Číny môže skrížiť slovenská colnica, ktorá bude požadovať doplatenie v sume približne 32 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom