Dnes už samostatná značka Redmi predstavila nedávno nový smartfón, ktorý útočí hlavne na tú najnižšiu triedu. Funkciami, výkonom a aj dizajnom je už však tradične niekde inde, a len ťažko by si tomuto smartfónu odhadol jeho reálnu cenu. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Už aj tak nízka cena je teraz ešte nižšia, a to vďaka bleskovému výpredaju v obchode Gearbest. Verzia s 3 GB RAM a 32 GB úložiskom je dostupná za veľmi prívetivých 117 €.

Kúpiť Xiaomi Redmi 7 (3 + 32 GB) za skvelých 117 €

Samozrejmosťou je bezplatná doprava cez Priority Line, s ktorou nie sú spojené žiadne dodatočné poplatky. Jediné obmedzenie je v počte kusov, a tak v rámci jednej objednávky môžeš zakúpiť maximálne 3 smartfóny Redmi 7.

Moderný dizajn so všetkým, čo k tomu patrí

Redmi 7 má vo výbave 6,2″ displej, ktorého rozlíšenie je HD+ a ponúka pomer strán 19:9. Na jeho hornej strane sa nachádza výrez v podobe kvapky vody, kde je umiestnená predná kamera. Tá má rozlíšenie 8 MPx, pričom prekvapivo nesie prvky umelej inteligencie a môže slúžiť aj na odomykanie tvárou. Celá predná strana je pokrytá ochranným sklom Corning Gorilla Glass piatej generácie. Zadná strana nesie snímač odtlačkov prstov a duálny fotoaparát. Hlavný snímač má rozlíšenie 12 MPx (f/2,2) a sekundárny 2 MPx snímač slúži primárne na snímanie hĺbky.

Xiaomi

Nezahanbí ani svojím výkonom, nakoľko v útrobách má premiérovo procesor Snapdragon 632, ktorý poháňa napríklad Moto G7 či Honor 8C. Ide o 14nm procesor, ktorý má 8 jadier a bol predstavený v júni minulého roka. Spoločnosť mu robí 3 GB operačnej pamäte a 32 GB úložisko, ktoré je možné rozšíriť pomocou pamäťovej karty. Príjemným prekvapením je aj batéria, ktorá má 4000 mAh a vydrží až 400 hodín v pohotovostnom režime. Aj tu je prítomná AI, ktorá sa stará o optimálne využívanie energie.

Reprodukcia zvuku má byť oproti predchodcovi až o 40 % lepšia. Systémom je najnovší Android 9.0 Pie, doplnený o MIUI 10. Z ostatných funkcií je tu infraport či 3,5 mm jack. Na nabíjanie je použitý starší štandard microUSB. Povrchová úprava smartfónu by mala byť odolná voči postriekaniu vodou, čo je však už pri väčšine zariadení. V neposlednom rade poteší plná podpora LTE sietí, vrátane pásma B20.

O autorovi
Martin Lajčák
Volám sa Maťo a momentálne som študentom vysokej školy. Medzi moje záľuby patria nové technológie, športovanie a nepohrdnem ani dobrou knihou. Môžeš ma sledovať aj na Instagrame - @matolajcak