Redmi je veľmi obľúbená séria smartfónov od čínskeho Xiaomi. Tieto zariadenia už dlhodobo patria k špičke medzi cenovo dostupnými telefónmi a v budúcnosti sa na tom nemá nič meniť. Cez certifikačnú agentúru TENAA teraz prešlo ďalšie zariadenie. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Moderné trendy sa nevyhýbajú ani lacnejším smartfónom a zdá sa teda, že najnovší smartfón zo série Redmi nebude výnimkou. Podľa publikovanej fotografie zariadenia je jasné, že priestor dostane displej s pomerne tenkými rámikmi. Obrazovka zrejme prinesie dnes čoraz viac využívaný pomer strán 18:9, čo by znamenalo, že pôjde po Mi MIX 2 o druhé Xiaomi zariadenie s takýmto rozdelením displeja.

Tieto dva modely ponesú aj ďalšiu spoločnú funkciu. Na certifikovanom zariadení totiž nevidíme stopy po kapacitných tlačidlách v dolnom rámiku, a tak ovládacie prvky zrejme budú riešené softvérovo. Čo sa týka ďalších špecifikácií displeja, podľa dohadov, ktoré sa objavili na čínskej sociálnej sieti Weibo, pôjde o 5,7-palcovú obrazovku s rozlíšením HD+.

Duálny fotoaparát teda nebude?

Spomínané vlastnosti sa zhodujú aj so skôr publikovanými špekuláciami, no predsa len niečo chýba. V porovnaní s predchádzajúcimi uniknutými fotografiami, ktoré majú zobrazovať Redmi 5 Plus, na záberoch z TENAA certifikácie chýba duálny fotoaparát a rámiky okolo displeja sú len trochu hrubšie. Nič však ešte nie je oficiálne. Aj najnovšie zábery však potvrdzujú zmeny zadnej strany. Tá má stále dizajn, ktorý prislúcha Redmi zariadeniam, ale konštrukcia je v tomto prípade viac zaoblená po stranách aj rohoch.

Xiaomi Redmi 5 Plus

Kúpiť Xiaomi Redmi Note 4 Global za najlepšiu cenu na trhu!

Viac zaoblený, ale stále lacný

Aj pruhy určené pre antény vyzerajú tenšie. Ostatné prvky, ako fotoaparát, blesk a skener odtlačkov prstov ostávajú v známom rozostavení. Procesorom ďalšieho Redmi smartfónu má byť Snapdragon 450, ktorý je vyrobený 14 nm procesom a ponúka celkovo 8 jadier. Ďalšími dôležitými, ale zatiaľ nepotvrdenými špecifikáciami sú aj 3 GB RAM a 32 GB vnútorná pamäť. Ako to už pri tejto obľúbenej sérii býva, cena bude skutočne nízka. Hovorí sa o čiastke na úrovni približne 115 až 130 €.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
17%
Páči sa mi to
50%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
25%
Neznášam to
8%
O autorovi
Pavol Lupták
Už počas štúdia na vysokej škole bol môj záujem pomerne neustále upriamený na najnovšie novinky zo sveta moderných technológií a vedy. S radosťou ich teraz testujem a najmä odhaľujem ich nedostatky. Zaujímam sa aj o témy ohľadom bezpečnosti dát a ochrany súkromia na internete. Moje postrehy a niečo zo súkromia môžeš sledovať aj na Instagrame a Twitteri (@l_u_p_t_i). E-mail: [email protected]