Tie najlepšie smartfóny na trhu sa v dnešnej dobe šplhajú svojou cenovkou doslova do astronomických výšok. Nie každý si preto môže dovoliť vlajkovú loď svojho obľúbeného výrobcu telefónov. Len nedávno sa ale na internete objavili snímky a údaje o nadchádzajúcom smartfóne zo série Xiaomi Redmi, ktorý patrí k zariadeniam nižšej strednej triedy. Za svoje špecifikácie sa však rozhodne nemusí hanbiť.

Séria Redmi telefónov je medzi používateľmi veľmi obľúbená hlavne kvôli pomeru cena/výkon. Telefón doslova za babku, ktorý ti dokáže ponúknuť výkon vlajkovej lode spred jedného, či dvoch rokov, je snom snáď každého užívateľa, ktorého rozpočet na smartfón nie je neobmedzený. Ak k takým patríš aj ty, tak presne pre teba je tu séria Redmi smartfónov od Xiaomi. Takto má údajne vyzerať najnovší prírastok, model Xiaomi Redmi 5 Plus.

Displej podobný tomu od Samsungu aj duálny fotoaparát

Na uniknutej fotografii si v prvom rade všimneš dominantný displej, ktorý sa rozprestiera takmer na celej prednej strane smartfónu. Na prvý pohľad pripomína Infinity displej od Samsungu, no jeho bočné hrany nie sú zaoblené a taktiež môžeš po bokoch vidieť celkom masívny rámik. Na druhej strane došlo k ukrojeniu rámikov na spodnej a hornej strane zariadenia, vďaka čomu má smartfón priniesť pomer strán 18:9.

Prívlastok „Plus“ v názve smartfónu znamená väčší displej, ktorý z doterajších 5 palcov údajne narastie na masívnych 5.7 palcov. Malým sklamaním však možno bude rozlíšenie, ktoré pri takejto veľkosti displeja bude dosahovať iba 1440 x 720 pixelov. Ďalším obrovským prínosom však môže byť duálna zadná kamera s dvojicou 13 MPx snímačov.

Skvelá výbava a ešte lepšia cena

Zariadenie má poháňať čipset Qualcomm Snapdragon 450, ktorého základom je osem Cortex-A53 jadier s maximálnym taktom 1,8 GHz. Procesor je vyrobený 14 nm výrobným procesom a samozrejmosťou je aj 64-bitová architektúra. Vďaka novému čipsetu je v podpore rýchle nabíjanie Quick Charge 3.0, ktorým má byť vybavené nové Redmi 5 Plus.

K dispozícii budú dve verzie – jedna s 3 GB RAM, druhá s väčšou 4 GB RAM pamäťou. A teraz príde to najlepšie, cenovka. Model Redmi 5 sa má začať predávať v domovskej Číne za 699 yuanov, čo je približne 90 €, model Redmi 5 Plus má dostať cenovku 999 yuanov, čo činí zhruba 130 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom