Pri smartfónoch značky Xiaomi je už pravidlom, že po nejakom čase od predstavenia prídu vo vylepšených verziách, poprípade dostanú nejaké hardvérové upgrady. Výrobca svoju rokmi známu taktiku teraz použil pri modeli Xiaomi Redmi 4X.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Xiaomi Redmi 4X aktuálne patrí medzi najlacnejšie smartfóny tejto značky. Za nízku cenu však ponúka naozaj dosť a po novom bude ponúkať ešte viac. Výrobca tento model totižto aktualizoval o väčšie pamäte, ktoré už majú aj niektoré vlajkové lode. Najvyššia verzia Xiaomi Redmi 4X tak ponúkne až 4 GB RAM pamäť a vnútorné úložisko o kapacite 64 GB. To všetko, samozrejme, za čo najprijateľnejšiu cenu. Oficiálna čínska cena tejto verzie Redmi 4X bola stanovená na 1099 juanov, čo je v prepočte len 145 €. Cena pre nás zatiaľ známa nie je, keďže zahraničné e-shopy tento model do svojej ponuky zatiaľ nezaradili.

Xiaomi Redmi 4Xzdroj fotografie: Xiaomi

Predobjednať Xiaomi Redmi 4X s plným LTE za 135 €

Čo sa ostatných špecifikácií týka, tie ostali nezmenené. Stále tak ide o skvelý celokovový smartfón s 5″ HD displejom, osemjadrovým Qualcomm Snapdragon 435 procesorom s taktom 1,4 GHz, ktorému sekunduje grafický čip Adreno 505, 13 MPx zadným a 5 MPx predným fotoaparátom, snímačom odtlačkov prstov na zadnej strane, veľkou 4100 mAh batériou či DualSIM funkcionalitou.

Xiaomi Redmi 4Xzdroj fotografie: Xiaomi

Nenechaj si ujsť
Xiaomi smartfónov s plnou podporou LTE sietí je čoraz viac. Najnovší z nich nestojí ani 135 €

Dobrou správou je, že Xiaomi Redmi 4X sa predáva aj vo verzii s plnohodnotným európskym LTE, no zatiaľ len v 16 GB a v 32 GB verziách. Zatiaľ nie je isté, či svojich bratov bude v tomto nasledovať aj najvyššia pamäťová verzia, no ak sa tak stane, určite budeš o tom vedieť medzi prvými.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
25%
Páči sa mi to
63%
Chcem to
0%
Mám to
13%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ portálu FonTech.sk, milovník IT, smartfónov a kvalitnej hudby. Nepohrdnem ani kvalitnou turistikou na horskom bicykli či dobrým jedlom. Kontaktovať ma môžete na [email protected]