Smartfónom čínskej spoločnosti Xiaomi k dokonalosti chýba už len plná podpora LTE sietí. Po niekoľkých rokoch prosieb Xiaomi zo strany fanúšikov sa výrobca začína činiť a do svojich smartfónov konečne pridáva sieťové modemy plne podporujúce aj všetky európske siete. 

Staršie Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Redmi 3S, vlajkový model Mi Note 2, špičkový Redmi Note 4X či najlacnejší z radu, Redmi 4A. Toto všetko sú aktuálne smartfóny nesúce ikonické logo Mi a toľko žiadanú plnú podporu LTE sietí. Päticu týchto strojov teraz dopĺňa šiesty model v poradí, Xiaomi Redmi 4X. Ide v podstate o nástupcu populárneho Redmi 4 modelu, ktorý pôvodne s podporou B20 LTE pásma neprišiel. Menší Redmi 4X tak pokračuje v šľapajách svojho väčšieho brata, Redmi Note 4X, keďže oba smartfóny sú už dostupné aj v globálnej verzii s 800 MHz LTE frekvenciou.

xiaomi redmi 4xzdroj fotografie: Igao7

Okrem pridania kompletnej podpory európskych sietí s ničím novým Redmi 4X v globálnej verzii neprichádza. Stále tak ide o starý dobrý a lacný Redmi smartfón, ktorý svojou výbavou rozhodne upúta. Celokovové šasi bolo na prednej strane osadené v súčasnosti pomerne kompaktným 5″ displejom s rozlíšením 1280 x 720 pixelov, čiže klasické „há-déčko“. Jemnosť displeja je aj pri tomto rozlíšení plne dostatočná a čo viac, displej je šetrnejší k batérii. Pod displejom nájdeme trojicu kapacitných tlačidiel, nad ním zasa 5 MPx selfie fotoaparát s clonou f/2.2.

Nenechaj si ujsť
Vyskúšal som množstvo lacných smartfónov, no tento prekonáva aj tie drahšie


zdroj fotografie: Mobile.IT168

Xiaomi Redmi 4X integruje osemjadrový Qualcomm Snapdragon 435 procesor, ktorého maximálny takt je 1,4 GHz. Smartfón rozbehne aj náročnejšie hry, a to vďaka grafickému akcelerátoru Adreno 505. Hladké prepínanie medzi spustenými aplikáciami zabezpečí dostatočná 3 GB RAM pamäť a pre používateľské dáta je dostupných 32 GB vnútornej pamäte. Nechýba ani slot pre microSD karty do 128 GB.

xiaomi redmi 4xzdroj fotografie: Igao7

Zadnú stranu si privlastnil objektív 13 MPx fotoaparátu s clonou f/2.0, PDAF zaostrovaním či HDR režimom. Pri horšom svetle mu bude nápomocný LED blesk a zadok Redmi 4X dopĺňa ešte snímač odtlačkov prstov. Smartfón poteší nadpriemernou 4100 mAh batériou, ktorá by mala bez problémov zdolať dva dni výdrže. Nechýba ani IR Blaster pre ovládanie domácich spotrebičov a ako každý smartfón od Xiaomi, aj Redmi 4X je vybavené DualSIM slotom (kombinovaný s microSD).

xiaomi redmi 4xzdroj fotografie: Mobile.IT168

Predobjednať Xiaomi Redmi 4X s plným LTE za 132 €
Zľavový kupón Redmi4X

Ako sme už pri Xiaomi smartfónoch zvyknutí, nechýba ani skvelý pomer ceny a výkonu. Xiaomi Redmi 4X v globálnej verzii s plnou podporou LTE sietí si môžeš predobjednať za cenu len 132 €. V objednávke nezabudni použiť zľavový kupón Redmi4X, ktorý aktivuje zľavu až 33 €. Počítať by si mal aj s prípadnými colnými poplatkami vo výške 26 €. Aj po ich pripočítaní však ide o veľmi atraktívnu ponuku.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP