Xiaomi Redmi 4 má byť poháňaný osemjadrovým Helio P10 procesorom. Cena nepresiahne hranicu 95 €

banner-redmi-3s
Spoločnosť Xiaomi tento rok vyťažila zo svojej série Redmi naozaj maximum. Prekonať tento úspech bude veľmi ťažké a Xiaomi to dobre vie. Čerstvo uniknuté informácie odhaľujú detaily o konštrukcii, cene a dokonca aj o konfigurácii nasledujúcej generácie najlacnejšieho smartfónu od Xiaomi.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Low-end séria Redmi sa už teraz pripravuje na nástup 4. generácie. Podľa únikov, Xiaomi Redmi 4 príde s tenkým dizajnom, skenerom odtlačkov prstov a klasickým fotoaparátom s jedným snímačom. Ochranné sklo displeja dostane už „populárne“ 2.5D zahnutie, ktoré smartfónom dodáva ten správny šmrnc. Na spodnej strane sa udomácni starší microUSB konektor. Pri výbere čipsetov Xiaomi tentokrát pravdepodobne siahne po 8-jadrovom MediaTek Helio P10. Tento procesor už nie je najmladší, no aj tak ho v súčasnosti nájdeme vo väčšine zariadení nižšej strednej triedy. „Nasýtiť apetít“ tohto čipsetu sa pokúsi 4000 mAh batéria.

Xiaomi Redmi 3 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


redmi 4 cover

TIP: Recenzia | Xiaomi Redmi 3 Pro: Kráľ low-endov dostáva upgrade

Ako aj pri predchádzajúcej generácii, aj tu môžeme očakávať viac konfigurácií hardvéru s rozdielnou veľkosťou operačnej pamäte a interného úložiska. Najslabšia verzia by mala prísť s 2 GB RAM a 16 GB interným úložiskom. Dátum predstavenia zatiaľ nebol zverejnený a do oficiálneho uvedenia určite ešte môžeme očakávať nejaké zmeny v dizajne alebo v špecifikáciách. Cena najnižšej konfigurácie by sa podľa predpokladov a únikov mala pohybovať okolo 94 €, čo by predstavovalo jednoznačne bezkonkurenčnú ponuku v low-end segmente.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
7%
Páči sa mi to
47%
Chcem to
27%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
13%
Neznášam to
7%
O autorovi
Juraj Vasek
Som študent Gymnázia Viliama Paulinyho - Tótha v Martine. Venujem sa výrobe programov a webových stránok. Vlastnil som mobily ako iNew V3, Doogee DG550 a UMI Zero, Elephone P9000 a veľa ďalších. Aktuálne používam Xiaomi Mi5. V prípade akýchkoľvek otázok sa ma nebojte kontaktovať na [email protected]