banner-mi5s
Xiaomi potvrdzuje svoju čoraz väčšiu dominanciu. Na trh posiela z výrobnej linky jeden model za druhým a ide mu to naozaj fantasticky. Po nedávno predstavených top modeloch Xiaomi Mi Note 2 a Mi MIX prišiel rad aj na strednú triedu.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Spoločnosť Xiaomi žne jeden úspech za druhým medzi high-end smartfónmi, ale aj pri zariadeniach strednej triedy. Po skvelých novinkách, ktorou bol najmä „koncept“ Xiaomi Mi MIX, ktorého displej obsadil až 91,3% obrazovky, teraz prichádzajú nové správy o tom, že Xiaomi privedie na svet nového nástupcu januárovej Redmi 3-ky. Pripravovaný zástupca strednej triedy už dostal certifikáciu v Číne certifikačným úradom TENA, pričom zariadenie prichádza pod kódovým označením 2016090. So sebou by mal priniesť slušnú výbavu, ktorá zahŕňa osemjadrový procesor Snapdragon 625, s ktorým bude spolupracovať 2 GB operačnej pamäte RAM. O hry sa postará grafický akcelerátor Adreno 506. Na prednej strane nového Xiaomi Redmi 4 sa má rozprestierať 5″ displej.

Xiaomi Redmi 3 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

xiaomi-redmi-4a-tenaa-nahlad

Vnútorné úložisko novinky bude mať veľkosť 32 GB, no bude sa dať rozšíriť pomocou MicroSD kariet až do kapacity 128 GB, takže o priestor pre fotografie, aplikácie a videá nebude núdza. Tak ako väčšina výrobcov, aj Xiaomi sa rozhodlo pri tomto modeli znova osadiť snímač odtlačkov prstov na zadnú stranu, pod fotoaparát. Ten bude mať rozlíšenie 13 MPx, vďaka čomu zhotovíte krásne fotografie. Pre tých, čo majú radi selfie fotky, Xiaomi pripravilo predný 5 MPx fotoaparát. Novinka príde s predinštalovaným Android 6.0 Marshmallow spolu s nadstavbou MIUI od Xiaomi, vďaka ktorej budete mať ešte lepší zážitok z používania smartfónu. Celé zariadenie bude zásobovať energia z veľkej 4000 mAh batérie, ktorá zariadeniu dovolí pracovať celý deň bez nabíjania. Žiaľ, k oficiálnemu dátumu predstavenia novinky sa Xiaomi zatiaľ nevyjadrilo. My však veríme, že by nováčik v strednej triede mohol prísť na trh už začiatkom budúceho roka, no všetko ešte ukáže čas.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
13%
Páči sa mi to
50%
Chcem to
19%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
13%
Neznášam to
6%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]