Xiaomi Redmi 3S so Snapdragonom 430 prichádza na slovenský trh. Poznáme cenu

banner-redmi-3s
Spoločnosť Xiaomi sa tento rok poriadne rozbehla a nové modely predstavuje ako na bežiacom páse. Len nedávno výrobca začal predávať vylepšenú verziu vylepšenej verzie smartfónu Xiaomi Redmi 3, Redmi 3S. Teraz prichádza aj na slovenský trh a my samozrejme poznáme jeho cenu.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Xiaomi Redmi 3S je v podstate vylepšená verzia modelu Redmi 3 Pro, ktorý nadväzuje na veľmi úspešný, lacný a zároveň skvele vybavený Xiaomi Redmi 3. Redmi 3S sa krátko po začatí predaja v Číne neoficiálne dostal aj na náš trh. U internetových predajcov si novinku môžete zakúpiť za cenu začínajúcu na čiastke necelých 185 €. Pre porovnanie, Redmi 3S si môžete v e-shope iBuygou.com zakúpiť už za 126 € a ide teda o pomerne veľký cenový rozdiel.

Xiaomi Redmi 3S 2GB/16GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


xiaomi-redmi-3s-na-slovensku-1
Prednej strane Xiaomi Redmi 3S dominuje 5″ IPS displej s klasickým HD rozlíšením. Najväčšou zmenou je v prípade Redmi 3S mozog každého smartfónu – procesor. Xiaomi svoju novinku vybavilo novým 64-bitovým Qualcomm Snapdragon 430 procesorom, ktorý prichádza s ôsmimi jadrami rozdelenými do dvoch clusterov: 4 jadrá typu Cortex-A53 s taktom 1,4 GHz a ďalšie štyri Cortex-A53 sú taktované na 1,1 GHz. O grafický výkon sa postará čip Adreno 505. Redmi 3S bude k dispozícii v dvoch verziách, ktoré sa odlišujú veľkosťami a aj typmi pamätí. V predaji na slovenskom trhu je zatiaľ len štandardná verzia s 2 GB RAM typu LPDDR3 a 16 GB vnútorným úložiskom s eMMC 5.0 pamäťou. Naopak, vyššia verzia prináša 3 GB LPDDR3 RAM pamäť a úložisko o kapacite 32 GB s rýchlejším čipom eMMC 5.1. V prípade oboch verzií je možné rozšírenie pamäte microSD kartami s maximálnou kapacitou 128 GB.

Xiaomi Redmi 3S na Slovensku

xiaomi-redmi-3s-na-slovensku-2
Na zadnej strane sa nachádza 13 MPx snímač s clonou f/2.0, fázovým zaostrovaním PDAF a LED bleskom. Selfie fotografie vytvoríte v rozlíšení 5 MPx so snímačom s clonou f/2.2 a rôznymi režimami skrášlenia. Nepochybne najlepším aspektom „starého“ Xiaomi Redmi 3 bola jeho veľká, 4100 mAh batéria, ktorú Xiaomi v Redmi 3S zachovalo. Teraz navyše prichádza s podporou rýchleho nabíjania Qualcomm Quick Charge 3.0, no ak budete chcieť rýchle nabíjanie využívať, dokúpiť si budete musieť vlastný adaptér s príslušnou technológiou. Adaptér v balení totižto rýchle nabíjanie nepodporuje. Pre Xiaomi Redmi 3S je k dispozícii už aj najnovšie MIUI 8 postavené na Androide 6.0. V podpore smartfónu nájdete aj trojicu klasických EU LTE frekvencií – 1800, 2100 a 2600 MHz.

xiaomi-redmi-3s-na-slovensku

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
100%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ portálu FonTech.sk, milovník IT, smartfónov a kvalitnej hudby. Nepohrdnem ani kvalitnou turistikou na horskom bicykli či dobrým jedlom. Kontaktovať ma môžete na [email protected]