banner-mi5Čínskeho giganta menom Xiaomi už dávno nepoznáme len z oblasti smartfónov. Za necelých 6 rokov pôsobnosti na trhu sa táto spoločnosť dostala takmer do každého kúta moderných technológií. Podla renomovaných čínskych zdrojov plánuje spoločnosť tento týždeň uviesť ďalší veľmi zaujímavý gadget pre masy.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Presnejšie sa hovorí o inteligentnom bicykli, ktorý ponúkne uplatnenie v kruhoch nadšencov cyklistiky alebo profesionálnych jazdcov, ktorý by radi vyskúšali niečo nové. Označenie nového produktu bude QiCycle a odhadovaná cena sa má pohybovať okolo 2700 €. Za túto cenu dostanete jeden z najmodernejších bicyklov na svete, ktorý ponúkne karbónový rám s celkovou hmotnosťou len 7 kg. Samozrejmosťou budú rôzne merače výkonnosti a je viac než pravdepodobné, že Xiaomi vydá aj novú aplikáciu, ktorá bude špeciálne vytvorená pre tento nový produkt.

xiaomi

Synonymom Xiaomi je najlepší pomer ceny a výkonu na trhu. Hovorí sa teda aj o ďalšej verzii tohto bicykla, ktorá príde na trh s cenou na úrovni 400 až 450 €. Zahraničné zdroje taktiež obdržali informáciu, že Xiaomi vytvorí úplne novú dcérsku spoločnosť, ktorá sa bude starať výhradne o smart produkty. Skvelou správou je, že spomínané bicykle prešli európskou certifikáciou, čo môže znamenať oficiálnu dostupnosť aj v Európe. Podrobnejších informácií sa pravdepodobne dočkáme už koncom tohto týždňa.

Zdroj: Gizmochina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP