Široký sortiment Xiaomi produktov sa aj v spolupráci s jeho dcérskymi firmami rozrastá závratným tempom a takmer neustále vidíme nejakú novinku. Popri smartfónoch a gadgetoch nezabúda tento čínsky gigant ani na kuchyňu, do ktorej teraz prináša „odľahčenú“ verziu indukčnej platne. Nový Xiaomi indukčný varič od spoločnosti Mijia dostal svoju „Lite“ verziu, pričom jej cena teraz klesá ešte nižšie než by sme si boli mysleli. 

Jednoduchý, elegantný, no najmä nabitý funkciami. V tomto duchu sa nesú vlastnosti drahšieho indukčného variča od Xiaomi, ktorý bol predstavený len nedávno. Po krátkom čase však prichádza na svet aj jeho „Lite“ prevedenie, ktoré je takmer identické ako drahší model, až na to, že mu chýba smart ovládanie. Ani to však neprekáža tomu, aby si používateľ užil v kuchyni všetok výkon, ktorý je rozdelený do niekoľkých stupňov.

Uvarí za málo peňazí

Kompaktné a ľahké telo tohto indukčného variča v sebe skrýva dvojvrstvovú indukčnú cievku s priemerom 156 mm, ktorá dokáže v najvyššom nastavení rýchlo ponúknuť maximálny výkon až 2 100 W. Okrem tohto je tu aj nižší stupeň pre vysoké zvýšenie teploty, rýchle nahrievanie a kontinuálne nahrievanie cievky pri nižšom výkone.

Nenechaj si ujsť
Xiaomi splnilo svoj plán s dvojmesačným predstihom. Prekonalo magickú hranicu predaných smartfónov

K ovládaniu všetkých funkcií pritom slúži jednoduchý otočný gombík, ktorý môže meniť nastavenie variča stlačením a otočením do požadovanej polohy. Vôkol neho sa nachádza až 9 LED diód, ktoré indikujú nastavený výkon variča a vypnúť ho je možné dlhým stlačením tlačidla. Jednoduché ovládanie a minimalistický dizajn tak robia z tohto nového pomocníka do kuchyne výborné zariadenie, ktoré vôbec nestojí veľa.

Xiaomi si zaň v Číne bude pýtať len 25 € a zákazníkom ho sprístupní už 11. novembra. Ako väčšina takýchto produktov, aj indukčný varič bude exkluzivitou iba pre domáci trh a o jeho dostupnosti v iných krajinách zatiaľ nepadlo ani slovo. Kúpil by si tento šikovný a lacný varič, ak by sa predával aj u nás?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú