Xiaomi bude reagovať na Apple Watch, prinesie vlastné smartwatch

Čoraz populárnejšia spoločnosť Xiaomi, ktorá je tiež známa ako „Čínsky Apple“, už čoskoro predstaví vlastné inteligentné hodinky, ktoré fanúšici tejto značky očakávajú už dlho. Tieto hodinky majú byť reakciou na nedávno predstavené smartwatch od amerického giganta Apple, Apple Watch.

[/blockquote]

Predaj dychtivo očakávaných inteligentných hodiniek Apple Watch bude zahájený 24. apríla a Xiaomi samozrejme nechce byť pozadu. Podľa najnovších informácií čínske Xiaomi taktiež predstaví svoje inteligentné hodinky. Hovorí sa, Xiaomi smartwatch prídu s veľkým číselníkom a tiež špeciálnou funkciou – snímačom rýchlosti pulzovej vlny. Táto technológia je používaná v zdravotníctve a jej pridanie do smartwatch by bolo veľmi obtiažne, vzhľadom na množstvo potrebnej energie. Preto sa nám táto informácia nezdá celkom pravdivá.

Xiaomi MiBand môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Čo sa týka dizajnu, Xiaomi SmartWatch by mali prísť s dizajnom brúseného kovu, teda podobný tomu, ktorý sme mohli vidieť na zadnej strane najnovšieho HTC One M9. Telo hodiniek by malo byť tiež veľmi tenké. Samozrejme sa očakáva, že Xiaomi SmartWatch bude cenovo dostupné zariadenie.

Xiaomi-Mi-Band-2

Fitness náramok Xiaomi Mi Band

Okrem inteligentných hodiniek sme sa dozvedeli, že Xiaomi pracuje aj na pokračovaní známeho fitness náramku Mi Band. Prvý model tohto náramku vstúpil na trh minulé leto a v prvých troch mesiacoch svojej existencie si ho kúpilo cez jeden milión ľudí. Zatiaľ čo v prve verzii Mi Bandu sme videli pripojenie pomocou Bluetooth a akcelerometer, druhá verzia by mala priniesť aj NFC.

Viac informácií sa dozvieme už čoskoro. Sledujte nás aj naďalej.

Zdroj: Phonearena.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
100%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ portálu FonTech.sk, milovník IT, smartfónov a kvalitnej hudby. Nepohrdnem ani kvalitnou turistikou na horskom bicykli či dobrým jedlom. Kontaktovať ma môžete na [email protected]