Najnovšie správy hovoria, že Xiaomi Mi7 by mohlo byť predstavené 23. mája spolu inteligentným náramkom Xiaomi Mi Band 3. Len niekoľko dní pred potencionálnym predstavením sa nám Xiaomi Mi7 ukazuje v plnej kráse.

Ako to už pred predstavením očakávaných smartfónov býva, aj v prípade Xiaomi Mi7 koluje internetom množstvo špekulácií a únikov. Tie najnovšie však ukazujú Xiaomi Mi7 na reálnych fotografiách, ktoré unikli prostredníctvom sociálnej siete Weibo. Tieto fotografie ukazujú základné dizajnové črty, ktoré môžeme od modelu Mi7 očakávať.

Duálny fotoaparát a čítačka odtlačkov prstov na zadnej strane

Na prvom uniknutom obrázku môžeme vidieť zadnú stranu hneď dvoch modelov. Pri podrobnejšom pozorovaní je možné postrehnúť, že biely naľavo má o niečo viac zahnuté rohy ako model napravo. Zdá sa, že tento väčší model pripomína Xiaomi Mi MIX 2S, avšak Mi MIX 2 značku „Mi“ na zadnej strane nemá. Naopak, biely model touto značkou nedisponuje a už iba smartfóny Mi 6X a Redmi Note 5 Pro disponujú vertikálnym duálnym fotoaparátom.

Z toho sa dá usúdiť, že na obrázku sa nachádza menší model Mi7 a väčší model by mohol byť Mi7 Plus. Okrem toho vidíme lesklý sklenený zadný panel, ktorý obsahuje vertikálny duálny fotoaparát a čítačku odtlačkov prstov. To však narúša predchádzajúce úniky, ktoré tvrdia, že Xiaomi Mi7 by malo poskytovať čítačku odtlačkov prstov zabudovanú pod displejom.

Áno, bude aj výrez

Obrázok predného panelu ukazuje stále viac diskutovaný výrez v displeji. Môžeme si tak všimnúť, že výrez je o niečo väčší ako v prípade iných Android výrobcov ako napríklad pri OnePlus 6 či Huawei P20/P20 Pro. To by mohlo potvrdiť teóriu, že Xiaomi Mi7 príde s komplexným 3D rozoznávaním tváre a väčší výrez by tak mohol obsahovať potrebné senzory.

Okrem toho môžeme pozorovať tenké rámiky na pravej a ľavej strane, zatiaľ čo spodný rámik je o niečo hrubší. Z obrázka je ťažko badateľná veľkosť displeja, no špekuluje sa, žeby mal prísť s 5,65“ uhlopriečkou a väčší Mi7 Plus by mal priniesť dokonca 6,01“ OLED obrazovku.

Xiaomi Mi7 alebo iPhone X

Dostávame sa k poslednému obrázku, ktorý poodhaľuje opäť niekoľko kľúčových špecifikácií. Konkrétne zobrazuje kódové označenie „dipper“, ktoré naozaj patrí pripravovanému smartfónu Xiaomi Mi7. Okrem toho je možné vidieť, že smartfón ma predinštalovaný systém Android 8.1.0 Oreo s obľúbenou nadstavbou MIUI 9.

Pod kapotou sa ukrýva procesor s taktom 2,8 GHz, čo korešponduje so Snapdragonom 845. Taktiež vidíme 128 GB kapacitu vnútorného úložiska. Celkovo tak ide o veľmi zaujímavý smartfón, no nedá nám nepripomenúť jeho zjavnú podobnosť s iPhonom X. Výrez v displeji však opäť rozvíri diskusiu, keďže niekomu príde ako vrchol nevkusu, inému zas vôbec nevadí. Na skutočnosť si však ešte počkáme minimálne do 23. mája.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom