Xiaomi plánuje tento rok predstaviť smartfón s cenou okolo 540 €

banner-mi-maxSpoločnosť Xiaomi poznáme ako výrobcu smartfónov vysokej kvality, no zároveň veľmi prijateľnej ceny. Tento rok sa to má zmeniť a ceny už pravdepodobne nebudú také nízke pri všetkých smartfónoch.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Spoluzakladateľ spoločnosti Xiaomi, Liwan Jiang, oznámil, že tento rok výrobca definitívne predstaví smartfón vyššej ceny. Napriek tomu sa však očakáva, že zariadenie bude nadštandardnej kvality a cena bude vzhľadom na kvalitu stále nižšia. Konkrétne sa hovorí o sume 4000 čínskych yuanov, čo je v prepočte okolo 540 €.

Xiaomi Mi5 Pro 4GB/128GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>Súčasná generácia Xiaomi Mi Note

Súčasná generácia Xiaomi Mi Note

Tejto správy sa však netreba báť a Xiaomi bude aj naďalej produkovať cenovo dostupné a kvalitné smartfóny. S vyššie spomínanou kategóriu zariadení sa tak bude zaoberať len okrajovo. Naskytá sa teda otázka, o aký smartfón by sa mohlo jednať. To zatiaľ s istotou určite povedať nemôžeme, no zdroje tvrdia, že by sa mohlo jednať o Xiaomi Mi Note 2 vo verzii so zahnutým 2K displejom, Snapdragonom 821 či 6 GB RAM pamäťou.

Zdroj: Gizmochina.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.
 • Kubo102030

  Tak cez predajcov to za menej ako 600€ nebude… Plus ak by náhodou colníci odchytili tak by to bolo ešte drahšie… Dá sa sazmorejme zaplatiť za „duty insurance“ ale to je dalsich 30€ viac… za cenu 630€ by som skutocne už radsej kupil nieco iné ako cinana…

  • Mario Kovačič

   A urcite bude zase uspesne ignorivat europske LTE. Za tie prachy no nekup to..

   • Kubo102030

    Veď toto… pri cene cez 600€ už skutočne nemienim trpieť žiadne kompromisy…

   • marek7610

    Brz plnohotného LTE je cena aj za pozlatený dosť?