Spoločnosť Amazfit patriaca pod Xiaomi predstavila novú generáciu populárnych hodiniek Stratos. Amazfit Stratos 3, alebo aj Amazfit Sports Watch 3 ponúknu všetko, čo by si od športových hodiniek očakával.

Spoločnosť Amazfit sa tentokrát rozhodla priniesť dve verzie novej generácie hodiniek, pričom jedna z nich bude ešte o čosi luxusnejšia a prémiovejšia. Klasické Stratos 3 budú disponovať silikónovým remienkom, luxusnejšia Elite verzia dostane  remienok vyrobený z gumy, no k tomu sa ešte pridá titánový rámik a zafírové sklo, čo sa však premietne na váhe.

Stratos 3 Elite Edition váži 68,7 g, klasická verzia je ľahšia, jej hmotnosť je 59,6 g. Obe verzie však sľubujú vyššiu odolnosť ako predchádzajúca generácia, ktorú zabezpečí ochranné sklo Gorilla Glass 3 či certifikácia 5 ATM.

Novinkou pri týchto hodinkách je takzvaný Full Moon Display. Jedná sa o 1,34″ displej s rozlíšením 320 x 320 pixeliv, ktorý disponuje reflexívnym panelom, vďaka čomu by mala byť čitateľnosť na Slnku vynikajúca.

Konštrukčne tak týmto hodinkám skutočne nie je čo vytknúť a inak tomu nie je ani po stránke funkcionality. Hodinky podporujú snímanie až 19 rôznych športových aktivít. Na snímanie týchto aktivít využívajú sekundárny čip, ktorý je ešte úspornejší ako ten primárny.

Výdrž batérie sa pri použití takzvaného Ultra módu pohybuje na úrovni 14 dní. Niektoré funkcie sú však v takomto prípade limitované. Pri klasickom režime, kedy má používateľ zapnuté monitorovanie tepu, prijme asi 150 správ, 30 minút si meria športovú aktivitu či 4x použije NFC, hodinky vydržia 7 dní, čo je stále fantastická výdrž. O napájanie sa totižto stará 300 mAh batéria.

Hodinky samozrejme disponujú aj technológiou GPS, GLONASS a Galileo, no pri zapnutom GPS sa výdrž hodiniek zníži na 35 hodín. S ďalších senzorov môžeme spomenúť gyroskop, senzor zrýchlenia, senzor tlaku vzduchu a geomagnetický senzor. Konektivita hodiniek Stratos 3 zahŕňa WiFi a Bluetooth 4.2.

Vnútorné úložisko disponuje kapacitou 4 GB, pričom pre používateľa je vyhradených iba 1,9 GB. Operačná pamäť má veľkosť 512 MB. Hodinky však budú bežať plynule aj vďaka operačnému systému Amazfit OS, ktorý je robený na mieru pre tieto hodinky.

Cenová relácia je celkom príjemná. Zatiaľ síce nevieme, aké budú ceny na globálnom trhu, no v domácej Číne bude klasická verzia stáť zhruba 163 € a prémiové Stratos 3 Elite Edition vyjdu na približne 214 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP