Indický trh, rovnako ako čínsky, je pre výrobcov elektroniky veľmi zaujímavým. Tieto krajiny s obrovským počtom obyvateľov sú skvelým investičným miestom.

Nakoľko sú v týchto krajinách veľké sociálne rozdiely, je dôležité mať vo svojom portfóliu zariadenia, ktoré uspokoja všetkých. Často sa pritom môžeme stretnúť, že výrobcovia predstavujú smartfóny, ktoré sú však určené len na jednu konkrétnu krajinu. Čo sa týka samotnej Indie, dlhé roky si popredné priečky v predaji držal juhokórejský Samsung, to sa však koncom minulého roka zmenilo.

Stále však ostáva najdôveryhodnejšou spoločnosťou

Spoločnosť Samsung v počte predaných smartfónov predbehlo Xiaomi, ktorého zariadenia sú obľúbené po celom svete. Aj keď je na indickom trhu len 3 roky, značka si dokázala vybudovať dobré meno, čo sa pretavilo aj do výsledných čísel. Podľa prieskumu Counterpoint Research v poslednom kvartály 2017 dosiahlo Xiaomi podiel 25 %, zatiaľ čo Samsung obsadil druhé miesto s podielom 23 %. Prekvapivý ja hlavne medziročný nárast.

xiaomi predbehlo samsung v indii
Zobraziť celú galériu (3)
Counterpoint Research

Prieskum trhu vykonala aj ďalšia spoločnosť Canalyst, podľa ktorej patrí Xiaomi až 27 % podiel na trhu, Samsungu zas 25 %. Pri prevode na počet predaných smartfónov Xiaomi predalo celkovo v Indii 8,2 miliónov zariadení, zatiaľ čo Samsung ‚‚len’’ 7,3 milóna. Juhokórejská spoločnosť nedokázala Xiaomi konkurovať predovšetkým u lacných telefónoch, ktoré sú najviac žiadané.

Smartfóny Xiaomi pritom začínajú už na cene 63 € (Redmi 5A) až po Mi MIX 2 s cenou okolo 400 €. Evidentne si však Samsung z toho ťažkú hlavu nerobí. Podľa jeho hovorcu patria ich smartfóny naďalej medzi najobľúbenejšie a stále patria k lídrom na trhu. Navyše ich značka má byť spomedzi všetkých tou najdôveryhodnejšou.

Toto nesmieš zmeškať!
Nielen Xiaomi smartfóny za najlepšie ceny

Za takéto ceny nenakúpi nikto iný na svete

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom