banner-redmi-3Rok 2015 bol neuveriteľným rokom pre producentov mobilných zariadení, obzvlášť to platilo v prípade Xiaomi. Napriek tomu, že sa tejto spoločnosti nepodarilo splniť cieľ 80 až 100 miliónov predaných zariadení, v oblasti predajov dosiahli naozaj pôsobivý počin.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Spoločnosti Canalys a Strategy Analytics zaoberajúce sa prieskumom trhu oficiálne uviedli, že na základe ich dát z posledného štvrťroka 2015 sa Xiaomi stalo najväčším predajcom smartfónov v Číne. Podarilo sa im teda zosadiť z vedúcej pozície Huawei. Canalys udáva, že percentuálny podiel predaných zariadení pre Xiaomi činil 19%, zatiaľ čo Huawei s 15.7% skončil na druhej priečke. Ďalšie miesta obsadili svetoví giganti ako Apple s 13.7% a Samsung dosiahol 7.8%-ný podiel.

Xiaomi Redmi Note 3 2GB/16GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


xiaomi-logo-sign-store
Strategy Analytics prinieslo ďalšie zaujímavé čísla. Podľa nich Xiaomi dodalo 67.5 milióna zariadení, pričom Huawei za rovnaké obdobie dosiahlo 62.2 milónov predaných smartfónov. Aj tento údaj potvrdzuje vedúcu pozíciu Xiaomi. Analytici dodali, že nedávno predstavené zariadenia na čele s Redmi Note 3 veľmi pomohli stúpajúcim číslam predajov Xiaomi.

Najpredávanejšie Xiaomi smartfóny na Slovensku:

Top Xiaomi telefóny

xiaomi-redmi-note-3-recenzia (15)

Rok 2016 bude pre Xiaomi a Huawei veľmi dôležitý, keďže obe spoločnosti majú naplánované predstavenie niekoľkých zariadení. Uvidíme aký vplyv bude mať na predaje spomaľujúci ekonomický rast v Číne. Každopádne, v roku 2016 sa môžeme opäť tešiť na skvelý súboj medzi týmito najväčšími čínskymi výrobcami mobilných zariadení.

Zdroj: Gizmochina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP