Rok 2015 bol neuveriteľným rokom pre producentov mobilných zariadení, obzvlášť to platilo v prípade Xiaomi. Napriek tomu, že sa tejto spoločnosti nepodarilo splniť cieľ 80 až 100 miliónov predaných zariadení, v oblasti predajov dosiahli naozaj pôsobivý počin.
Sleduj FónyzČíny.sk aj na Facebooku, Google+ a Instagrame!
Spoločnosti Canalys a Strategy Analytics zaoberajúce sa prieskumom trhu oficiálne uviedli, že na základe ich dát z posledného štvrťroka 2015 sa Xiaomi stalo najväčším predajcom smartfónov v Číne. Podarilo sa im teda zosadiť z vedúcej pozície Huawei. Canalys udáva, že percentuálny podiel predaných zariadení pre Xiaomi činil 19%, zatiaľ čo Huawei s 15.7% skončil na druhej priečke. Ďalšie miesta obsadili svetoví giganti ako Apple s 13.7% a Samsung dosiahol 7.8%-ný podiel.
Porovnať ceny >>
Strategy Analytics prinieslo ďalšie zaujímavé čísla. Podľa nich Xiaomi dodalo 67.5 milióna zariadení, pričom Huawei za rovnaké obdobie dosiahlo 62.2 milónov predaných smartfónov. Aj tento údaj potvrdzuje vedúcu pozíciu Xiaomi. Analytici dodali, že nedávno predstavené zariadenia na čele s Redmi Note 3 veľmi pomohli stúpajúcim číslam predajov Xiaomi.
Najpredávanejšie Xiaomi smartfóny na Slovensku:
Rok 2016 bude pre Xiaomi a Huawei veľmi dôležitý, keďže obe spoločnosti majú naplánované predstavenie niekoľkých zariadení. Uvidíme aký vplyv bude mať na predaje spomaľujúci ekonomický rast v Číne. Každopádne, v roku 2016 sa môžeme opäť tešiť na skvelý súboj medzi týmito najväčšími čínskymi výrobcami mobilných zariadení.
Zdroj: Gizmochina.com
Čítajte viac z kategórie: Novinky
Ďakujeme, že čítaš Fontech. V prípade, že máš postreh alebo si našiel v článku chybu, napíš nám na redakcia@fontech.sk.
Teraz čítajú
Prešli za hranice reality. Vedci objavili v kvantovom tuneli nový jav, ktorý prepíše učebnice
Bez Západu by si ani neškrtli. Ukrajinci odhalili šokujúce tajomstvo ruských zbraní
Astronomická lahôdka: Obloha sa čoskoro zmení na živú mapu vesmíru, takto ju uvidíš zo Slovenska
Desivejší než kedykoľvek predtým. Seriálový Votrelec ukazuje v novej ukážke monštrá, z ktorých mrazí
Prehliadaná krajina prechádza desivou premenou za miliardy. Čína ju zbrojí na úroveň superveľmocí
NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP
Prekvapivý zvrat na trhu práce mení rebríček najžiadanejších absolventov vysokých škôl. Jednotkou už nie je IT
EÚ schválila 18. balík sankcií proti Rusku. Fico ustúpil tlaku
Fico otočil, EÚ prijala nový balík sankcií proti Rusku. Takéto majú byť garancie pre Slovensko
Snoop Dogg sa stal spolumajiteľom známeho futbalového klubu: „Príbeh klubu a regiónu ma oslovil“
Analýza miliónov letov šokuje cestujúcich a odhaľuje prekvapivú pravdu o spoľahlivosti európskych aeroliniek
- 24 hod
- 48 hod
- 7 dní
-
- Najväčší hit Netflixu úplne prehliadli. Toto sú podľa kritikov najlepšie seriály roka
- Prehliadaná krajina prechádza desivou premenou za miliardy. Čína ju zbrojí na úroveň superveľmocí
- Krvavý turnaj je späť. Mortal Kombat 2 dostal prvé video, dorazí čoskoro
- Tento pohon áut vôbec nie je taký čistý, ako si mysleli. V novej štúdii ho elektromobily rozdupali
- Záhadný kameň v Egypte nechal vedcov v nemom úžase. Odhalil tajomstvo ukryté 5000 rokov
-
- Vedci našli niečo, čo popiera fyziku. Výbuch jadrovej bomby vytvoril materiál, ktorý nemal existovať
- Českí filmári zobrali „dezolátov“ na Ukrajinu a ukázali im vojnu. Takto vyzerali ich reakcie (VIDEO)
- Prehliadaná krajina prechádza desivou premenou za miliardy. Čína ju zbrojí na úroveň superveľmocí
- Netflix opäť trafil do čierneho. Drsnú krimi sériu považujú kritici za jeden z najlepších seriálov roka
- Nočná mora Rusov funguje. Ukrajina dostala od USA špeciálne zariadenia, ktoré môžu rozhodnúť vojnu
-
- Väčšina Slovákov o nej ani netuší. Ak porušíš túto povinnosť, hrozí ti pokuta 1200 €
- Taiwan ukázal svetu, čo sa stane, ak zaútočí Čína. V kľúčovom teste všetkých zarazili
- Nočná mora Rusov funguje. Ukrajina dostala od USA špeciálne zariadenia, ktoré môžu rozhodnúť vojnu
- Týmto raketám neunikne nikto. Kórea do nich vložila niečo, čo zlikviduje akýkoľvek cieľ
- Našiel som dokonalé rodinné auto. Na novej Dacii som prešiel 1 400 km do Chorvátska, otvorila mi oči
Svetový úspech vedcov SAV: Slováci vyvinuli zbraň proti vírusu, ktorý môže spúšťať rakovinu
Aplikácia Slovenskej pošty sa mení na digitálnu pobočku: Pribudnú kľúčové novinky
Slováci nakupujú inak, predajcov pribúda. E-shopy u nás prechádzajú premenou
Slovákov masívne ohrozuje nový typ kybernetického útoku. Je horší než phishing
USA zavedú jednotné clá. Zasiahne to vyše 150 krajín naraz
NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP